You are here

Ukraina on huvitatud geoinformaatika alasest koostööst

18. juunil külastas e-Riigi Akadeemiat, Maa-ametit ja Tallinna Linnaplaneerimisametit delegatsioon Ukrainast Harkivist, et tutvuda Eesti geoinformaatika alaste lahendustega. Ühepäevase õppereisi jooksul tutvustas meie e-riiki ning e-lahendusi e-Riigi Akadeemia (eGA) arendusdirektor Hannes Astok ning ülevaate geoinfosüsteemi tehnoloogiast andis eGA vanemekspert Villem Alango.

Kohtumisel Maa-ametis said külalised teavet ameti kogu töökorraldusest, kuid kõige põhjalikumalt käsitleti ruumiandmete haldamise ja geoinfoteenustega seotud valdkondi. Delegatsiooni liikmete - Ukraina riikliku investeeringute ning siseriiklike projektide esinduse alla kuuluva Harkivi regionaalsete investeeringute ning arengu keskuse juhi Aleksandr Dudka ja Ukraina panga "Мегабанк" automatiseerimisosakonna juhataja Sergei Tripolski sõnul on Harkivi oblastis kavas rakendada geoinfosüsteeme regionaalsete ressursside halduseks ja sotsiaalmajanduslike küsimuste lahendamiseks ning huvi kasutada selleks Eesti lahendusi ning kogemusi on suur.

"Külalised hindasid kõrgelt meie ruumiandmetel põhinevaid infosüsteemide alaseid saavutusi ja olid huvitatud, et saavad oma projekti elluviimisel teha meiega koostööd," ütles Maa-ameti juht Raivo Vallner. "Eesti Maa-amet on ruumiandmete haldajana ja kaarditootjana pälvinud nii kohalikku kui ka rahvusvahelist tunnustust ning me jagame oma kogemusi ja teadmisi meelsasti."

Lisainfo:
Helena Savtšenko
E-Riigi Akadeemia Sihtasutuse juhatuse assistent
helena.savtsenko@ega.ee

Agnes Jürgens
Maa-ameti avalike suhete nõunik
Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

11.03.2020

Land Board recognised as the best open data provider in 2019

On the 7th of March, Open Data Day was celebrated all over the world for the tenth time. It is an opportunity to show the benefits of open data and encourage the adoption of open data policies in government, business and civil society. 

28.05.2019

Space data centre, ESTHub, opens in Estonia

A new satellite data centre, called ESTHub, which will help technology companies to retrieve and process remote sensing data from space faster, was inaugurated in Tallinn. ESTHub was developed and is operated by the Estonian Land Board.