Sa oled siin

Hea maaomanik, tutvu oma maa-andmetega

Oma maa andmeid saad vaadata lehel vwww.maaamet.ee/kolvikute-pindala

Maa-amet korrastas eelmise aasta lõpus maa-andmeid, mille tulemusel viidi maatüki piiri- ja pindalaandmed kooskõlla teiste kaardiandmetega. Ajakohastati ka kõlvikute (st haritav maa, looduslik rohumaa, metsamaa, õuemaa või muu maa (nt märgala, teed)) andmed ja vähesel määral võis muutuda ka maatüki pindala. Maatüki uued pindalad on kantud nii maakatastrisse kui ka kinnistusraamatusse

Piir looduses ei muutunud, st maad ära ei võetud ega juurde ei pandud, vaid kaardile kantud maatükile arvutati pindala vastavalt maatüki tegelikule suurusele.

Miks oli maatükiandmeid vaja korrastada? Oluline on, et naabermaatükkidel oleksid ühesugused piiriandmed, et tagada piiri asukoha ühene mõistmine. Uutele andmetele üleminek võimaldab edaspidi läbi viia elektroonilist maakorraldust, et lihtsustada maaga seotud toiminguid. Näiteks kui soovitakse maatükki kaheks jagada olemasolevate piiripunktide vahel, siis ei pea enam pöörduma maamõõtja poole, vaid Maa-amet saab jagamise teha registripõhiselt.

 


Kuidas tutvuda oma maatüki andmetega, vaata siit videost » 
 


Kui Maa-ameti geoportaalis nähtavad andmed erinevad omaniku hinnangul olukorrast looduses, siis palub Maa-amet maaomanikel sellest teatada aadressil kataster@maaamet.ee või helistada infotelefonil 675 0810. Maa-amet kontrollib andmed üle, vajadusel parandab need. Paranduste sisseviimisel võib olla järjekord.


Maa-andmete uuendamine võis muuta ka maamaksu. Maksustamishind arvutatakse maa-andmete alusel, mistõttu maatüki andmete uuendamisega võis kaasneda ka maksustamishinna muutus. Pöörame tähelepanu, et kõlvikuandmete muutus mõjutab maamaksu ainult nende maaüksuste puhul, mille sihtotstarve on maatulundusmaa. Maamaksu suurus sõltub maksustamishinnast, maamaksumäärast, maksusoodustusest ja maksuvabastusest.
Täpsem info, mis puudutab maamaksuteateid ja maamaksu tasumist Maksu- ja Tolliameti koduleheküljel »

Lisaks Maa-ameti geoportaalile, saab maa-andmetega tutvuda kinnistusraamatu päringusüsteemis https://uuskinnistusraamat.rik.ee ja maa-andmeid on võimalik kontrollida ka e-maksuameti/e-tolli » kaudu iga maatüki juurde lisatud otselingi abil.


Lisamaterjalid

Failid

 

Videod

 

Lingid

 

Uudised samal teemal:

 

Lisaküsimuste korral palume kirjutada kataster@maaamet.ee või helistada
infotelefonil 6750 810 (E-N 9.00-16.00, R 9.00-15.00).

 

Viimati uuendatud: 1. okt 2019

Veel uudiseid samal teemal

Rong
08.10.2019

Riigihange "Katastrimõõdistamine Rapla maakonnas Rail Baltic projekti raames"

Maa-amet kuulutas välja riigihanke "Katastrimõõdistamine Rapla maakonnas Rail Baltic projekti raames". Pakkumuste esitamise tähtaeg on 05.11.2019 kell 14.00. Riigihanke objektiks on Rapla maakonnas asuva 11 katastriüksuse jagamise või piiride muutmise käigus katastrimõõdistamise teostamine.

19.07.2019

Katkestused Maa-ameti teenustes 20.07.2019

Seoses hooldustöödega võib laupäeval, 20.07.2019, ajavahemikul kell 22.00 kuni 00.00 esineda lühiajalisi tõrkeid Maa-ameti teenustes, ka X-tee teenustes.