Sa oled siin

Maa-amet ei nõua roosiaias taimede ülesjuurimist, tegu oli väärtõlgendusega

roosid

Maa-amet ei nõua Põltsamaa roosiaias taimede eemaldamist, vaid teavitas osaühingut Eesti Roos, et soovi korral on neil võimalik istikud, piirdeaed ja muu maa kasutajale kuuluv eemaldada. Pärast nimetatud kuupäeva kinnisasjal paiknevad maaga püsivalt ühendatud asjad ja taimed on maatüki olulised osad. Samuti tuleb välja tuua, et jutt ei käi kogu roosiaiast nagu võib ekslik mulje jääda, vaid suhteliselt väikesest osast (mõni protsent), mis asub riigimaal.

Maa-amet alustas maa müügi ettevalmistusi juba 5 aastat tagasi ja siis selgus, et maatükil asuvad OÜ-le Eesti Roos kuuluvad istikud. Maa-amet asus otsima probleemile lahendust ning lepiti kokku, et maakasutus tagatakse läbi servituudi seadmise. Tegemist on olukorraga, kus Maa-amet ja Keskkonnaministeerium tulid 5 aastat tagasi vastu äriühingule, et nad ei peaks ebaseaduslikult riigimaale istutatud haruldasi roose likvideerima. Peatasime enampakkumise ja koormasime riigimaa 5 aastaks reaalservituudiga.

See aeg oli antud, et huvilised saaks teha omapoolseid samme. Viie aasta jooksul pole osaühing Eesti Roos teinud midagi, et olukord lahendada.

Maa kasutamiseks andmine sellisel moel ei ole üldiselt tavapärane ja sellise praktikaga edasiminek põhjustaks ebavõrdset kohtlemist teiste äriühingute suhtes, kes ka sooviksid oma tootmist riigimaale laiendada. Kui kohalik omavalitsus ei ole huvitatud maa omandamisest, siis on kavas see maa müüki panna enampakkumisel, millest võivad osa võtta kõik soovijad, sealhulgas senine maakasutaja kui ka teised roosihuvilised.
 

Vaata ka ülevaadet AKst, saatelõik alates 20:54 »

Lisainfo:
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, karmen.kaukver@maaamet.ee 5694 5407

Veel uudiseid samal teemal

Piirimärk metsas
28.02.2020

Dünaamiline riigihange katastrimõõdistamiseks

Maa-amet algatas dünaamilise hankesüsteemi "Katastrimõõdistamise tellimine Rail Baltic projekti raames" ja kutsub seda tutvustavale koosolekule. 
Loe täpsemalt siit.

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.