Sa oled siin

Maa-amet korraldab maakatte kaardistamise seminari

Maa-amet korraldab neljapäeval, 14. novembril algusega kell 13 Tallinnas (Mustamäe tee 51) ameti suures saalis seminari, mis tutvustab Euroopa Liidu INSPIRE direktiivi II ja III lisa ruumiandmete uuendamise projekti » tegevusi. Projekti üks eesmärk on uuendada suurel osal Eesti territooriumist maakatte ehk kõlvikute andmestikku.

Projekti tutvustavad Ene Jüriska ja Lea Pauts Maa-ameti geoinformaatika osakonnast.

Oma kogemustest ja kokkupuudetest Eesti topograafia andmekogu (ETAK) kõlvikutega kõnelevad Evelin Jürgenson (Maa-amet, Eesti Maaülikool), Tõnu Oja (Tartu Ülikool), Tambet Kikas (Põllumajandusuuringute Keskus), Anna Palusalu (Tartu Ülikool) ja teised.

Seminari teise osana toimub koostöös ESTGIS-iga toimub arutelu maakatte ja ETAK-i kõlvikute teemal. Arutelu juhib Ivari Rannama (ESTGIS-i juhatuse liige, TLPA).

Maakatte seminarist osavõtt on tasuta. Osalema on oodatud maakatte andmestike ja ETAKi kõlvikute senised ning tulevased kasutajad. Registreeruda saab kuni 10. novembrini.


Euroopa Liidu INSPIRE direktiivi II ja III lisa ruumiandmete uuendamise projekt saab teoks tänu Euroopa Majanduspiirkonna toetustele. Projekti viib ellu Maa-amet, programmioperaator on Keskkonnaministeerium. Oskusteabega toetab Norra Kaardistusorganisatsioon Statens Kartverk.

Lisainfo:
Lea Pauts, Maa-ameti geoinformaatika osakonna juhataja asetäitja
6750 186, Lea.Pauts@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.

kolm lõvi tekstiga Maa-amet ja 30
16.01.2020

Jaanuaris 30 aastat tagasi loodi Maa-amet

Täpselt täna, 16. jaanuaril 30 aastat tagasi pandi alus Maa-ametile – loodi katastri, maakorralduse, kartograafia ja geodeesia riiklik teenistus. Hiljem nende ülesannete kõrvale lisandus ka maareformi läbiviimine. Lisatud pildimaterjal.