Sa oled siin

Maa-amet korraldab maakatte kaardistamise seminari

Maa-amet korraldab neljapäeval, 14. novembril algusega kell 13 Tallinnas (Mustamäe tee 51) ameti suures saalis seminari, mis tutvustab Euroopa Liidu INSPIRE direktiivi II ja III lisa ruumiandmete uuendamise projekti » tegevusi. Projekti üks eesmärk on uuendada suurel osal Eesti territooriumist maakatte ehk kõlvikute andmestikku.

Projekti tutvustavad Ene Jüriska ja Lea Pauts Maa-ameti geoinformaatika osakonnast.

Oma kogemustest ja kokkupuudetest Eesti topograafia andmekogu (ETAK) kõlvikutega kõnelevad Evelin Jürgenson (Maa-amet, Eesti Maaülikool), Tõnu Oja (Tartu Ülikool), Tambet Kikas (Põllumajandusuuringute Keskus), Anna Palusalu (Tartu Ülikool) ja teised.

Seminari teise osana toimub koostöös ESTGIS-iga toimub arutelu maakatte ja ETAK-i kõlvikute teemal. Arutelu juhib Ivari Rannama (ESTGIS-i juhatuse liige, TLPA).

Maakatte seminarist osavõtt on tasuta. Osalema on oodatud maakatte andmestike ja ETAKi kõlvikute senised ning tulevased kasutajad. Registreeruda saab kuni 10. novembrini.


Euroopa Liidu INSPIRE direktiivi II ja III lisa ruumiandmete uuendamise projekt saab teoks tänu Euroopa Majanduspiirkonna toetustele. Projekti viib ellu Maa-amet, programmioperaator on Keskkonnaministeerium. Oskusteabega toetab Norra Kaardistusorganisatsioon Statens Kartverk.

Lisainfo:
Lea Pauts, Maa-ameti geoinformaatika osakonna juhataja asetäitja
6750 186, Lea.Pauts@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

16.05.2019

Euroopa Kosmoseagentuuri juht avas täna Tallinnas Eesti satelliidiandmete keskuse

ESTHubi nime kandev andmekeskus aitab tehnoloogiaettevõtetel kosmosest kogutavaid kaugseire andmeid kiiremini kätte saada ja töödelda.

08.05.2019

X-GIS 2.0 – Maa-ameti kaardiserveri uus nägu

Maa-ametil valmis uus versioon laialt kasutatavast X-GIS kaardirakenduse kasutajaliidesest. Kasutajaliidesesse lisati mitu uut vajalikku tööriista ning tõsteti mobiilis kasutamise mugavust. Olemasolevad temaatilised kaardikomplektid säilivad.