Sa oled siin

Maa-amet korraldab maakatte kaardistamise seminari

Maa-amet korraldab neljapäeval, 14. novembril algusega kell 13 Tallinnas (Mustamäe tee 51) ameti suures saalis seminari, mis tutvustab Euroopa Liidu INSPIRE direktiivi II ja III lisa ruumiandmete uuendamise projekti » tegevusi. Projekti üks eesmärk on uuendada suurel osal Eesti territooriumist maakatte ehk kõlvikute andmestikku.

Projekti tutvustavad Ene Jüriska ja Lea Pauts Maa-ameti geoinformaatika osakonnast.

Oma kogemustest ja kokkupuudetest Eesti topograafia andmekogu (ETAK) kõlvikutega kõnelevad Evelin Jürgenson (Maa-amet, Eesti Maaülikool), Tõnu Oja (Tartu Ülikool), Tambet Kikas (Põllumajandusuuringute Keskus), Anna Palusalu (Tartu Ülikool) ja teised.

Seminari teise osana toimub koostöös ESTGIS-iga toimub arutelu maakatte ja ETAK-i kõlvikute teemal. Arutelu juhib Ivari Rannama (ESTGIS-i juhatuse liige, TLPA).

Maakatte seminarist osavõtt on tasuta. Osalema on oodatud maakatte andmestike ja ETAKi kõlvikute senised ning tulevased kasutajad. Registreeruda saab kuni 10. novembrini.


Euroopa Liidu INSPIRE direktiivi II ja III lisa ruumiandmete uuendamise projekt saab teoks tänu Euroopa Majanduspiirkonna toetustele. Projekti viib ellu Maa-amet, programmioperaator on Keskkonnaministeerium. Oskusteabega toetab Norra Kaardistusorganisatsioon Statens Kartverk.

Lisainfo:
Lea Pauts, Maa-ameti geoinformaatika osakonna juhataja asetäitja
6750 186, Lea.Pauts@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.