Sa oled siin

Maa-amet kutsub GIS-päevale Eesti Rahvusraamatukogus

Kutse GIS-päevale

Kolmapäeval 13. novembril kell 10-16 toimub Eesti Rahvusraamatukogus (Tõnismägi 2, Tallinn) iga-aastane GIS-päev "Geograafia paneb paika". Päeva korraldatakse ülemaailmse geograafianädala raames Eestis juba viieteistkümnendat korda.

Üritus on tasuta ning avatud kõigile eesmärgiga teadvustada geoinfosüsteemide ning geoinformaatika vajalikkust ning tulevikuvõimalusi. GIS-päev toob kokku selle ala spetsialistid, teadlased, üldhariduskoolide õpetajad ning noored, et jagada teadmisi geoinformaatika vallas ning luua tutvusi oma erialal. Sel aastal erineb GIS-päev varasematest üritustes, kuna korraldusmeeskonda on kaasatud Tallinna üldhariduskoolide noored ning Tartu Ülikooli tudengid.

Geoinfosüsteemid (GIS) on tehnoloogia, mis on viimastel aastatel tänu oma lihtsusele ja suutlikkusele end tõestanud noortele sobiva sillana teaduse ja tehnoloogia tutvustamisel. Lihtsasti kättesaadavad ja kasutatavad GIS-rakendused võimaldavad kaardistada huviobjekte, koguda andmeid uurimustöödeks, tuua tähelepanu ühiskondlikele probleemidele ja aru saada oma linnast või kodukohast. Näitena GIS-i kasutavast noorteprojektist võib tuua eelmisel aastal palju tunnustust saanud projekt Tallinnas, kus koolinoored kaardistasid Tallinna virgestusalasid (loe uudisest "Tallinna linn ja koolinoored ühendasid jõud"), esitasid oma projekti rahvusvahelisel konverentsil Riias (vaata videosalvestust ettekandest ») ning pälvisid auhinna Tallinna linna poolt (loe uudisest "Tallinn tunnustas 2018/19. õppeaasta hariduskonkursside võitjaid"). Selleks, et noorte initsiatiivikust geoinfosüsteemide kasutamises tõsta on sel aastal GIS-päeva korraldajad oma meeskonda kaasanud ka üldhariduskoolide õpilased ja üliõpilased. Lisaks ürituse korraldamisele teevad noored ettekande ideedest, milliseid ühiskondlikke probleeme saaksid nemad GIS-i abiga lahendada, et inspireerida teisi noori ning geograafiaõpetajaid uute projektide koostamiseks, tekitada dialoogi noorte ja eriala spetsialistide vahel ja lihtsustada geoinformaatika laiemat kasutust Eesti üldhariduskoolides.

Teabepäeva avasõnad lausub Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. Käsitletavate teemade hulgas on ruumiandmete kasutamine Rail Baltic projektis, geoinfosüsteemide roll teaduses ja linnaruumis, asukohapõhised digilahendused koolitunnis, satelliidid ja palju muud põnevat. Näitusealal on võimalik tutvuda geoerialade õppimisvõimalustega kõrgkoolides ning asutuste ja ettevõtete poolt nendel tulevikuerialadel pakutavate töövõimalustega. Avatud on kaks tasuta GIS-töötuba ning paralleelselt toimub Eesti Rahvusraamatukogus koolidevaheline GIS-võistlus.

Geoinformaatika, kartograafia ja asukohapõhised tehnoloogiad on lai ja praktiline valdkond, mis leiab rakendust kõikidel elualadel, alates kohalikest omavalitsustest kuni infrastruktuuri, lennunduse ja riigikaitseni. Geoinformaatikal ja GIS-tehnoloogial on oluline roll digihariduses ja inseneeria erialade õpetamisel koolis, et arendada kaasaegsete tehnoloogiate kasutusoskusi ning andmeanalüüsi ja ruumilise mõtlemise võimekust juba varases koolieas. Üle kogu maailma tähistatav GIS-päev näitabki, kuidas geograafia ja asukohateadlikkus on oluline, kuid tihtipeale märkamatu osa meie igapäevaelust.

Teabepäev on kõigile TASUTA ning osalemiseks palume Teil registreeruda ».

Kavaga » on võimalik tutvuda GIS-päeva kodulehel.

Lisainfo:
Katrin Meschin

GIS-päev 2019 projektijuht

+372 52 64 840

gispaev@gmail.com
 

Veel uudiseid samal teemal

07.11.2019

Kas oled mõelnud, millisena oli Eesti ala kujutatud kaartidel sadu aastaid tagasi?

Eesti esimese rahvusatlase eel ilmus Maa-ametil veebiväljaanne „Eesti ala jõudmine kaardile“. See ajalooallikatel põhinev ülevaade võtab kokku mitusada aastat hõlmava loo Eesti ala kujunemisest kaardipildil. Väljaande teevad eriti huvitavaks rohked pildid vanadest kaardifragmentidest.

19.07.2019

Katkestused Maa-ameti teenustes 20.07.2019

Seoses hooldustöödega võib laupäeval, 20.07.2019, ajavahemikul kell 22.00 kuni 00.00 esineda lühiajalisi tõrkeid Maa-ameti teenustes, ka X-tee teenustes.