Sa oled siin

Maa-amet kutsub haritava maa turuülevaate hommikule

Foto: Maa-amet

12. aprillil kell 10–12 toimub Maa-ametis hommikuseminar "Haritava maa turuülevaade", kus teevad ettekande Maa-ameti ja Rahandusministeeriumi esindajad.

Alates kell 9.30 pakume saabujatele tervituskohvi ja -teed. Päeva avab Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. Seejärel saab sõna Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Madis Aben, et anda vastused küsimustele: Millised on Eesti majanduse viimased arengud ja väljavaated? Kas Eesti majandus on jälle üle kuumenenud? Kas palgakasv on liiga kiire? Kas järgmine kriis on ukse taga?

Maa-amet kogub kinnisvara võõrandamistehingute andmeid alates 1996. aastast. Sestap jätkamegi teises ettekandes 2017. aasta haritava maa turuülevaatega, millest teeb kokkuvõtte Andres Juss, Maa-ameti kinnisvara hindamise osakonna juhataja ja vastab küsimustele: Kui suur on tehingute maht? Kas hinnad on tõusnud? Millistes piirkondades on turg aktiivsem?

Haritava maa turuülevaate hommiku kolmandas ja viimases ettekandes tutvustab Maa-ameti riigimaa haldamise osakonna juhataja Tiina Vooro põllumajandusmaa rentimisvõimalusi. Maa-amet annab rendile maareformi käigus riigi maareservi jäetud põllumajandusmaid, mille valitseja on Keskkonnaministeerium. Millised on rentimise põhimõtted? Millises mahus on rendilepinguid sõlmitud? Kuidas kujuneb renditasu?

Kohtumise võtame kokku ühise aruteluga.

 

  • Koht: Maa-amet, Mustamäe tee 51, Tallinn
  • Seminaril osalemiseks palume eelregistreerida siin: https://www.maaamet.ee/et/node/2377
  • Registreerida saab 5. aprillini 2018 või kuni kohtade täitumiseni
  • Seminari kutset võib edasi levitada oma kolleegidele, keda arvate seminari teemaga seotud olevat
  • Autoga tulijatele on parkimine tasuta Maa-ameti parklas (sissesõit Kuldnoka tänavalt) ja ümbruskonnas
  • Maa-ametile lähim ühistranspordipeatus on „Marja“, kus peatuvad trollid 1 ja 5 ning bussid 16, 26, 26A, 33
  • Seminaril osalemine on tasuta

Seminaril kõlanud ettekandedhttps://www.maaamet.ee/et/uudised-pressiinfo/uritused

Seminari puudutavad küsimused:
Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407
Andres Juss, Maa-ameti kinnisvara hindamise osakonna juhataja, Andres.Juss@maaamet.ee, 665 0623

Veel uudiseid samal teemal

Maja läbi raami vaadatuna
21.10.2019

Kinnisvara hinnaindeks püsib kõrgemal kui aasta tagasi samal ajal

Kinnisvara hinnaindeks käesoleva aasta III kvartalis kasvas võrreldes eelmise kvartaliga 2,4 protsenti; aastaga on kasv olnud ligi 10 protsenti, näitab Maa-ameti kinnisvaratehingute analüüs.

kortermaja
08.10.2019

Korterite hinnad kasvasid, ent senisest aeglasemas tempos

Maa-ameti 2019. aasta esimese poolaasta korterituru analüüs näitab, et korterite ostu-müügitehingute koguväärtuse viimaste aastate trend on olnud kasvav, püsides ilma suurte erandlike muutusteta. Tehingute koguarv on peale 2017. aasta kerget langust jäänud püsima stabiilsel tasemel. Korteriomandi ruutmeetri mediaanhind ulatus 1 382 euroni.