Sa oled siin

Maa-amet kutsub teabepäevale "Geograafia paneb paika"

Maa-amet kutsub kolmapäeval, 19. novembril Eesti Rahvusraamatukokku teabepäevale GEOGRAAFIA PANEB PAIKA.

Geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeva eesmäk on populariseerida geograafiat, geoinformaatikat, kartograafiat ja nendega tihedalt seotud erialasid; suurendada geograafiaõpetajate teadlikkust GIS-idest ja toetada neid õpilastes geoinformaatika, kartograafia ja geograafia erialade vastu huvi äratamisel.
Lisaks on teabepäeva üks oluline eesmärk kindlasti oskusteabe jagamine - erialaspetsialistid saavad nii omavahel kui ka õpilastele, tudengitele ja õpetajatele oskusteavet jagada.

Seekord tähistatakse lisaks GIS päevale ka geograafia nädalat (17.-23. november), mille raames viivad GIS päeva korraldajad läbi erinevaid üritusi nii õpetajatele kui ka õpilastele (täpsemalt vaata GIS päeva kodulehelt).

Teabepäeval tutvustatakse GIS-i kasutamist koolis õppetöö tõhustamisel ning erinevate valdkondade spetsialistid räägivad, kuidas GIS-i vahendite abil andmeid koguda ja analüüsida.

Teabepäev on tasuta. Oodatud on geograafiaõpetajad, spetsialistid, ametnikud, tudengid, õpilased ja teised geograafiahuvilised.

Vaata kava.

Lisainfo: Kreet Solnask, gispaev@gmail.com

Teabepäeva korraldavad
Eesti Geoinformaatika Selts, Eesti Rahvusraamatukogu, Statistikaamet, Maa-amet, Tartu Ülikooli Geograafia osakond, Tallinna Tehnikaülikooli Mäeinstituut, Keskkonnaagentuur, Tallinna geograafiaõpetajate ainesektsioon, Affecto, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, AlphaGIS, Regio.

Veel uudiseid samal teemal

07.01.2021

Maa-amet loobus kaardirakenduste Flash kasutajaliidesest

Maa-amet on kõik Flash kasutajaliidest kasutavad avalikud kaardirakendused üle viinud X-GIS 2 kasutajaliidesele, sest eelmise aasta lõpus lõppes Adobe Flash tarkvara tugi. Viimastena viidi üle kohanimeregistri ja planeeringute kaardirakendused.

22.12.2020

Eesti linnade ja valdade kõrgemaid tipud said kaardile

Maa-amet kaardistas Eesti kohalike omavalitsuste territooriumi kõrgeimad tipud ning tähistas nad kaardirakenduses pühade puhul päkapikumütsidega.