Sa oled siin

Maa-amet loobus kaardirakenduste Flash kasutajaliidesest

Maa-amet on kõik Flash kasutajaliidest kasutavad avalikud kaardirakendused üle viinud X-GIS 2 kasutajaliidesele, sest eelmise aasta lõpus lõppes Adobe Flash tarkvara tugi. Viimastena viidi üle kohanimeregistri ja planeeringute kaardirakendused. X-GIS 2 põhineb vabavaralistel komponentidel ja töötab kõigi veebilehitsejatega, samuti mobiilides ja tahvelarvutites.

Maa-ameti Flashi kaardirakenduse viited võivad paljudel juhtudel jätkuvalt erinevates portaalides või kodulehtedel kasutuses olla. Uude versiooni viitamise kohta leiate infot geoportaalis olevalt X-GIS 2 kasutajaliidese infolehelt, kus on ka toodud viitamise kohta näiteid. Detailsemate küsimuste korral võite pöörduda kaardiserveri toe poole kaardirakendus@maaamet.ee / 675 0866 või kirjutada geoinfosüsteemide büroo juhtaja Sulev Õitspuule (sulev.oitspuu@maaamet.ee).

Täname kaardirakenduste kasutajaid, kes on 2006. aastast Flash kasutajaliidest kasutanud. Oleme nende aastate jooksul saanud teilt palju tagasisidet ja ettepanekuid, mis on aidanud kaardirakenduste kasutajaliidest teha veelgi paremaks. Suur osa neist mõtetest on ka X-GIS 2 kasutajaliideses realiseerunud.

Kõik kaardirakendused on jätkuvalt kättesaadavad läbi Maa-ameti geoportaali alamvalikust „Kaardirakendused“.

Veel uudiseid samal teemal

20.01.2021

Eesti ruumiandmed ning -teenused on ühtsel kujul kättesaadavad kõikidele Euroopa Liidu tarbijatele

Maa-amet koondas Eesti INSPIRE ruumiandmete teabe ja teenused koos kirjeldustega veebikeskkonda geoportaal.ee. Veebimajutust leiab lisaks Maa-ameti infole ka teiste riigiasutuste teave. Aastaga lisandus ligi 30 rahvusvahelisel ruumiandmemudelil põhinevat teenust.

22.12.2020

Eesti linnade ja valdade kõrgemaid tipud said kaardile

Maa-amet kaardistas Eesti kohalike omavalitsuste territooriumi kõrgeimad tipud ning tähistas nad kaardirakenduses pühade puhul päkapikumütsidega.