Sa oled siin

Maa-amet sai tunnustuse Eesti Orienteerumisliidult

Tänukiri
Eesti Orienteerumisliidu tänukiri Maa-ametile

Eesti Orienteerumisliidu president Meelis Mälberg ja tegevdirektor Paul Poopuu andsid täna Maa-ameti peadirektorile Tambet Tiitsule üle tänukirja selle eest, et Maa-amet tegi kaardistuse ruumiandmed avaandmeteks ja lihtsalt kättesaadavaks.

„Orienteerujate ja eeskätt kaardistajate jaoks on avaandmetega seonduv aasta tegu. Tänu tasuta kättesaadavatele avaandmetele saame koostada senisest kvaliteetsemaid orienteerumiskaarte lihtsamalt ja vähema bürokraatiaga,“ ütles Eesti Orienteerumisliidu president Meelis Mälberg. Ta märkis, et tagasihoidlikuma eelarvega organisatsioonide jaoks on tasuta andmete kättesaadavus eriti oluline.

Maa-amet tänab tunnustuse eest ja nagu orienteerujatele ikka soovitakse – okas päkka!


   Pildil: Paul Poopuu, Meelis Mälberg, Mariliis Aren, Tambet Tiits.


Alates 1. juulist 2018 on kõigile tasuta kättesaadavad Eesti topograafia andmekogu, katastripiiride ja kitsenduste mõjualade andmed. Seni olid andmed tasulised ja nende kasutamine sellest tulenevalt piiratud. Loe täpsemalt avaandmete kohta: Eesti topograafia andmekogu andmed, katastripiirid ja kitsenduste mõjualad muutusid avaandmeteks »

Lisainfo:
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2019

Hea maaomanik, tutvu oma maa-andmetega

Maa-amet korrastas eelmise aasta lõpus maatüki andmeid, uuendamisega võis muutuda maa maksustamishind ja sellega seoses ka maamaks. Piir looduses ei muutunud, st maad ära ei võetud ega juurde ei pandud Loe edasi »

19.07.2019

Katkestused Maa-ameti teenustes 20.07.2019

Seoses hooldustöödega võib laupäeval, 20.07.2019, ajavahemikul kell 22.00 kuni 00.00 esineda lühiajalisi tõrkeid Maa-ameti teenustes, ka X-tee teenustes.