Sa oled siin

Maa-amet uuendas ajalooliste kaartide WMS-teenust

Maa-ameti ajalooliste kaartide WMS-teenuses olevad kaardikihid said endale ülevaatekihid, kihtidelt eemaldati mõõtkavapiirang. See tähendab, et nüüd on kõik kihid on vaadeldavad täies nähtavusulatuses nii terve Eesti vaates kui ka suurtel mõõtkavadel.


NL topokaartide ja verstakaartide gruppide kõrvale lisati uued piiranguteta kihtide grupid, olemasolevad grupid jäid samuti alles. Teiste gruppide osas (ortofotod, katastrikaardid, ajaloolised kaardid) mõõtkavapiirangutega variante alles ei jäänud.


Pärast uuendust võib olla vajadus, olenevalt kasutatavast tarkvarast, WMS-teenust tarkvarale uuesti tutvustada. Samuti peab üle vaatama nende veebirakenduste kirjeldused, mis kasutavad kihtide lugemist otse WMS-teenusest. Soovi korral tuleb veebirakenduse poole peal mõõtkavapiirangud tagasi lisada.


Ajalooliste kaartide kaardirakenduses muudatus ei kajastu - rakendus on üleviimisel uude X-GIS 2.0 keskkonda. XGIS 2.0 versioonil kihtidelt mõõtkavapiirangud eemaldatakse.


2005. aasta ortofotolendudega kaetud ala kogu Eesti vaates halduspiiride taustal.


Detailsem info ajalooliste kaartide WMS-teenuse ja teiste teenuste kohta asub Maa-ameti geoportaalis, otseviide »

Lisainfo:
Sulev Õitspuu, geoinfosüsteemide büroo juhataja, sulev.oitspuu@maaamet.ee, 675 0867
 

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2019

Katkestused Maa-ameti teenustes 20.07.2019

Seoses hooldustöödega võib laupäeval, 20.07.2019, ajavahemikul kell 22.00 kuni 00.00 esineda lühiajalisi tõrkeid Maa-ameti teenustes, ka X-tee teenustes.

12.06.2019

RMK metsatööd on nüüdsest kaardirakenduses kõigile nähtavad

Riigimetsa Majandamise Keskuse ja Maa-ameti koostöös valmis kaardirakendus, mis võimaldab kõigil vaadata, kus asub tema kodukandis riigimets ja milliseid metsatöid seal kavandatakse.