Sa oled siin

Maa-amet uuendas ajalooliste kaartide WMS-teenust

Maa-ameti ajalooliste kaartide WMS-teenuses olevad kaardikihid said endale ülevaatekihid, kihtidelt eemaldati mõõtkavapiirang. See tähendab, et nüüd on kõik kihid on vaadeldavad täies nähtavusulatuses nii terve Eesti vaates kui ka suurtel mõõtkavadel.


NL topokaartide ja verstakaartide gruppide kõrvale lisati uued piiranguteta kihtide grupid, olemasolevad grupid jäid samuti alles. Teiste gruppide osas (ortofotod, katastrikaardid, ajaloolised kaardid) mõõtkavapiirangutega variante alles ei jäänud.


Pärast uuendust võib olla vajadus, olenevalt kasutatavast tarkvarast, WMS-teenust tarkvarale uuesti tutvustada. Samuti peab üle vaatama nende veebirakenduste kirjeldused, mis kasutavad kihtide lugemist otse WMS-teenusest. Soovi korral tuleb veebirakenduse poole peal mõõtkavapiirangud tagasi lisada.


Ajalooliste kaartide kaardirakenduses muudatus ei kajastu - rakendus on üleviimisel uude X-GIS 2.0 keskkonda. XGIS 2.0 versioonil kihtidelt mõõtkavapiirangud eemaldatakse.


2005. aasta ortofotolendudega kaetud ala kogu Eesti vaates halduspiiride taustal.


Detailsem info ajalooliste kaartide WMS-teenuse ja teiste teenuste kohta asub Maa-ameti geoportaalis, otseviide »

Lisainfo:
Sulev Õitspuu, geoinfosüsteemide büroo juhataja, sulev.oitspuu@maaamet.ee, 675 0867
 

Veel uudiseid samal teemal

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.

kolm lõvi tekstiga Maa-amet ja 30
16.01.2020

Jaanuaris 30 aastat tagasi loodi Maa-amet

Täpselt täna, 16. jaanuaril 30 aastat tagasi pandi alus Maa-ametile – loodi katastri, maakorralduse, kartograafia ja geodeesia riiklik teenistus. Hiljem nende ülesannete kõrvale lisandus ka maareformi läbiviimine. Lisatud pildimaterjal.