Sa oled siin

Maa-amet uuendas kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonda

uus ja vana majaosa kõrvuti
Foto: Maa-amet

Maa-amet uuendas kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonda eesmärgiga pakkuda statistikaga tutvumiseks paremaid ja paindlikumaid võimalusi.

Eestis tehtud kinnisvaratehingute kohta saavad kõik huvilised juba alates 2007. aastast teha päringuid ja koostada ülevaateid. Seda tänu kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnale. 

Oleme kasutajate soovidega arvestanud ja täiendanud ajavahemike valikut, et statistikat saaks pärida nii piirkondade kohta, kus on aktiivne kinnisvaraturg kui ka piirkondade kohta, kus tehinguid tehakse vähe ja vajalik on vaadelda pikemat perioodi. Minimaalne ajaperiood, mille kohta statistikat saab pärida on üks kuu. Kuude kaupa aruande koostamiseks tuleb valida "Mitu ajavahemikku" ning sobivad aastad. Kvartaleid ja kuid samaaegselt valida ei saa. Aruanne esitatakse aegreana. 

 

Aastast pikema perioodi valimiseks tuleb kasutada ajavahemiku valikut ning märkida algusperioodi kuu ja aasta ning lõpuperioodi kuu ja aasta. Aruanne esitatakse valitud perioodi kohta kokku.


 
Kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonna andmete aluseks on tehingute andmebaas, millesse kantakse notaritelt saadud teave kogu Eestis toimuvate kinnisvara võõrandamistehingute kohta. 

Andmete kasutamisel ja publitseerimisel palume viidata või muul moel ära märkida andmete allikas - Maa-amet, tehingute andmebaas.

Küsimused ja ettepanekud päringukeskkonna kohta on alati oodatud.

Lisainfo:
Ülleke Eerik, Maa-ameti kinnisvara hindamise osakonna nõunik, 665 0626, Ylleke.Eerik@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Maja nurk
21.01.2020

Kinnisvaratehingute koguväärtus on seitsme protsendi võrra kõrgem kui aasta tagasi

2019. aasta IV kvartali kinnisvaraturu ostu-müügitehingute analüüs näitab, et tehingute koguväärtus on kasvanud hoolimata tehingute koguarvu mõningasest langusest. Uute korterite müük kasvas teist kvartalit järjest.

kolm lõvi tekstiga Maa-amet ja 30
16.01.2020

Jaanuaris 30 aastat tagasi loodi Maa-amet

Täpselt täna, 16. jaanuaril 30 aastat tagasi pandi alus Maa-ametile – loodi katastri, maakorralduse, kartograafia ja geodeesia riiklik teenistus. Hiljem nende ülesannete kõrvale lisandus ka maareformi läbiviimine. Lisatud pildimaterjal.