Sa oled siin

Maa-amet uuendas kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonda

uus ja vana majaosa kõrvuti
Foto: Maa-amet

Maa-amet uuendas kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonda eesmärgiga pakkuda statistikaga tutvumiseks paremaid ja paindlikumaid võimalusi.

Eestis tehtud kinnisvaratehingute kohta saavad kõik huvilised juba alates 2007. aastast teha päringuid ja koostada ülevaateid. Seda tänu kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnale. 

Oleme kasutajate soovidega arvestanud ja täiendanud ajavahemike valikut, et statistikat saaks pärida nii piirkondade kohta, kus on aktiivne kinnisvaraturg kui ka piirkondade kohta, kus tehinguid tehakse vähe ja vajalik on vaadelda pikemat perioodi. Minimaalne ajaperiood, mille kohta statistikat saab pärida on üks kuu. Kuude kaupa aruande koostamiseks tuleb valida "Mitu ajavahemikku" ning sobivad aastad. Kvartaleid ja kuid samaaegselt valida ei saa. Aruanne esitatakse aegreana. 

 

Aastast pikema perioodi valimiseks tuleb kasutada ajavahemiku valikut ning märkida algusperioodi kuu ja aasta ning lõpuperioodi kuu ja aasta. Aruanne esitatakse valitud perioodi kohta kokku.


 
Kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonna andmete aluseks on tehingute andmebaas, millesse kantakse notaritelt saadud teave kogu Eestis toimuvate kinnisvara võõrandamistehingute kohta. 

Andmete kasutamisel ja publitseerimisel palume viidata või muul moel ära märkida andmete allikas - Maa-amet, tehingute andmebaas.

Küsimused ja ettepanekud päringukeskkonna kohta on alati oodatud.

Lisainfo:
Ülleke Eerik, Maa-ameti kinnisvara hindamise osakonna nõunik, 665 0626, Ylleke.Eerik@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

22.06.2020

Mais oli kinnisvaraturu aktiivsus madalam kui aasta eest

Maa-ameti andmetel toimus 2020. aasta mais kinnisvaraturul ligi 3500 ostu-müügitehingut, mida oli ligi 30 protsenti vähem kui aasta tagasi mais. Kuigi tänavu kevadel oli tehinguid tavapärasest vähem, on nende koguarv pärast aprillikuist langust hakanud vaikselt kosuma. Aprilliga võrreldes tehti mais 23 protsenti rohkem tehinguid.

26.05.2020

I kvartalis maksis haritava maa hektar 3500 eurot

Maa-ameti andmetel tehti 2020. aasta I kvartalis haritava maaga 271 ostu-müügitehingut, mida oli 5% enam kui aasta varem samal ajal. Tehingute koguväärtus oli 8,4 miljonit eurot ning käive vähenes eelmise aasta I kvartaliga võrreldes 0,8 miljoni euro võrra. Hektari mediaanhind oli kõrgem kui eelmise aasta alguses.