Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 19. nädalaks

Kolmapäevast, 11. maist algaval kahepäevasel konverentsil "GIS - geograafia kaudu" » esinevad ettekannetega ka Maa-ameti töötajad. Geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu räägib Euroopa Ühenduse ruumiandmete (INSPIRE) direktiivi rakendamisest ja teenustest; ruumiandmeteenuste büroo peaspetsialist Age Sild tutvustab INSPIRE ruumiandmekogude ja -teenuste metaandmete temaatikat; fotogramm-meetria osakonna asejuhataja Mait Metsur annab ülevaate uuest digitaalsest aerokaamera süsteemist Leica ADS100.

Eesti suurim geoinformaatika spetsialistidele suunatud konverents » toimub tänavu juba 13. korda ja selle eesmärk on jagada kolleegidega kogemusi ja teadmisi ning kuulata viimaseid uudiseid GIS-tehnoloogia uuenduste ja tulevikusuundumuste kohta.

Konverentsil antakse üle ka aasta GIS-teo auhind » ja parima veebikaardi tiitel. Maa-amet pretendeerib auhinnale INSPIRE infrastruktuuri täiendamise projektiga », mille eesmärk oli täita INSPIRE uuenenud nõudeid. Rohkem kui aasta kestnud projekti käigus viidi Maa-ameti haldusalas olevad ruumiandmed nõuetega kooskõlla ning täiendati Eesti geoportaali ».

Parima veebikaardi tiitlile kandideerib Maa-ametis valminud ühistranspordipeatuste kaardirakendus », mis on omavalitsustele abiks ühistranspordipeatuste nimede määramisel. Kaardilt näeb ühistranspordipeatuste asukohti ja Eesti Keele Instituudi kommentaare peatuste nimedele.

Viimati pälvis Maa-amet aasta GIS-teo auhinna 2012. aastal Eesti geoportaali ulatuslike infotehnoloogiliste uuenduste ja suure hulga erinevate andmebaaside integreerimise eest. Parima veebikaardi tiitli sai Maa-amet 2013. aastal vooluveekogude nimede korrastamiseks mõeldud veebikaardi rakenduse eest.

Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

07.01.2021

Maa-amet loobus kaardirakenduste Flash kasutajaliidesest

Maa-amet on kõik Flash kasutajaliidest kasutavad avalikud kaardirakendused üle viinud X-GIS 2 kasutajaliidesele, sest eelmise aasta lõpus lõppes Adobe Flash tarkvara tugi. Viimastena viidi üle kohanimeregistri ja planeeringute kaardirakendused.

22.12.2020

Eesti linnade ja valdade kõrgemaid tipud said kaardile

Maa-amet kaardistas Eesti kohalike omavalitsuste territooriumi kõrgeimad tipud ning tähistas nad kaardirakenduses pühade puhul päkapikumütsidega.