Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 9. nädalaks

Teisipäeval, 1. märtsil korraldab Maa-amet seminari, mis tutvustab nii ruumiandmete kui ka ruumiandmeteenuste uuendamise projekti tulemusi.

Projekti "INSPIRE direktiivi elluviimine" üks eesmärke oli uuendada suurel osal Eesti territooriumist maakatte andmeid ning viia need vastavusse Euroopa Liidu ruumiandmete direktiivi nõuetega. Loodi ka direktiivi nõuetele vastavad võrguteenused. Ruumiandmed tehti otsimis-, vaatamis- ja osaliselt ka (avaandmed) allalaadimisteenuste kaudu kättesaadavaks.

Seminar toimub Tallinnas Maa-ameti peamajas (Mustamäe tee 51) ja projekti tegevusi tutvustavad OÜ ALPHAGIS, AS Kaardikeskus ning Maa-amet. Sõna saavad ka ruumiandmeteenuste kasutajad.

Projekt sai teoks tänu Euroopa Majanduspiirkonna toetustele, projekti elluviija oli Maa-amet ja operaator Keskkonnaministeerium. Oskusteabega toetas Norra Kaardistusorganisatsioon Statens Kartverk.

Lisainfo: Maili Hirlak
Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo peaspetsialist, 6650 610, Maili.Hirlak@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

07.01.2021

Maa-amet loobus kaardirakenduste Flash kasutajaliidesest

Maa-amet on kõik Flash kasutajaliidest kasutavad avalikud kaardirakendused üle viinud X-GIS 2 kasutajaliidesele, sest eelmise aasta lõpus lõppes Adobe Flash tarkvara tugi. Viimastena viidi üle kohanimeregistri ja planeeringute kaardirakendused.

22.12.2020

Eesti linnade ja valdade kõrgemaid tipud said kaardile

Maa-amet kaardistas Eesti kohalike omavalitsuste territooriumi kõrgeimad tipud ning tähistas nad kaardirakenduses pühade puhul päkapikumütsidega.