Sa oled siin

Maa-ameti eestvedamisel sai Maailmakoristuspäeval paremasse korda tosin kinnistut

Jäätmed looduses. Foto: Maa-amet

Maailmakoristuspäeva raames Maa-ameti eestvedamisel toimunud talgutel sai ligi kahesaja vabatahtliku abiga paremasse korda kaksteist riigile kuuluvalt kinnistut Tallinnas, Tartus, Paldiskis, Pärnumaal Seljametsas ja Tartumaal Kabinas.

 

Maa-amet hooldab ja korrastab riigile kuuluvaid maaüksuseid üle Eesti. Sõltumata sellest, kes prügi maha jätab, tuleb maha poetatud kraam likvideerida maaomanikul. Et prügistatud kinnistuid on palju, korraldas Maa-amet lisaks tavapärastele korrastustöödele talgud Maailmakoristuspäeva raames. Talgud toimusid seitsmel kinnistul Tallinnas ja lähiümbruses, kahel kinnistul Tartus ja ühel kinnistul Paldiskis, Seljametsas ja Kabinas.

 

„Abiks tulnud seitsme organisatsiooni ja meie enda töötajatega osales Maa-ameti hallatavatel kinnistutel kokku kakssada talgulist kaheteistkümnel maaüksusel,“ ütles Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. „Ma tänan iga talgulist, kes otsustas Maailmakoristuspäeval ulatada oma abikäe, et üheskoos valik riigile kuuluvatest maatükkidest paremasse korda saada.“

 

Abikäe ulatasid Haridus- ja Teadusministeerium, AS Tallink Grupp, USA saatkond Eestis, Toyota Baltics AS, Eesti Baarmenite Assotsiatsioon, Teater Must Kast ja Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ.

 

Peamiselt tuli maid koristada vanadest rehvidest, elektroonikajäätmetest, pakenditest, klaasist ja ehitusjäätmetest.

 

Riigimaale hoolimatult jäätmehunniku maha panemisel tuleb arvestada, et selle likvideerimiseks tuleb teha kulutusi riigieelarvest ehk meie kõigi taskust. Tänapäeval võetakse jäätmeid edukalt ressursina uuesti kasutusse, mistõttu loodusesse jätmise asemel on oluline jäätmed koguda konteinerisse. Tuletame meelde, et jäätmete mahapanek selleks mitte ettenähtud kohtadesse on keskkonnale ohtlik ja seadusega keelatud.

 


 

 

Veel uudiseid samal teemal

Rong
08.10.2019

Riigihange "Katastrimõõdistamine Rapla maakonnas Rail Baltic projekti raames"

Maa-amet kuulutas välja riigihanke "Katastrimõõdistamine Rapla maakonnas Rail Baltic projekti raames". Pakkumuste esitamise tähtaeg on 05.11.2019 kell 14.00. Riigihanke objektiks on Rapla maakonnas asuva 11 katastriüksuse jagamise või piiride muutmise käigus katastrimõõdistamise teostamine.

19.07.2019

Katkestused Maa-ameti teenustes 20.07.2019

Seoses hooldustöödega võib laupäeval, 20.07.2019, ajavahemikul kell 22.00 kuni 00.00 esineda lühiajalisi tõrkeid Maa-ameti teenustes, ka X-tee teenustes.