Sa oled siin

Tallinnas toimuvale EUREF sümpoosinile kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st riigist

Külalised saalis
Foto: Maa-amet

Maa-ameti eestvedamisel toimub Tallinnas tänasest reedeni kestev rahvusvaheline EUREF sümpoosion, kuhu kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st riigist. EUREFi sümpoosionit on korraldatud 29 aastat, Eestis toimub see esimest korda. Kolmepäevasel kõrgetasemelisel eriala teadlaste ja ekspertide kohtumisel käsitletakse uusi suundumisi geodeesia- ja kaardistusorganisatsioonide töös eri riikides.

 

Maa-amet võõrustab 22.-24. mail toimuvat rahvusvahelist EUREF sümpoosioni, kuhu kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st Euroopa riigist ja ka kaugemalt.

 

Iga-aastaseid EUREFi sümpoosione on korraldatud alates 1990. aastast. EUREF sümpoosionil käsitletakse Euroopa koordinaat- ja kõrgussüsteemidega (ETRS89 ja EVRS) seotud teemasid, aga ka Euroopa GPS/Galileo püsijaamade võrgu käigushoidmist ja kasutamist.

 

Samuti arutatakse sümpoosionil koordinaat- ja kõrgussüsteemidega seotud teemasid, aga esitletakse ka uuemaid suundumisi rahvuslike geodeesia- ja kaardistusorganisatsioonide töös, nagu näiteks GNSS püsijaamade võrkude rajamine ja haldamine, kõrgussüsteemide kaasajastamine ja geofüüsikaliste mudelite kasutuselevõtt geodeetiliste võrkude kaasajastamisel.

 

EUREF on Rahvusvahelise Geodeesia Assotsiatsiooni (IAG) geodeetiliste põhivõrkude Euroopa allkomisjon, mis asutati 1987. aastal Vancouveris toimunud Rahvusvahelise Geodeesia- ja Geofüüsika Liidu (IUGG) peaassambleel.

 

EUREF 2019 sümpoosion toimub esimest korda Eestis, toimumiskohaks on Nordic Hotel Forum Tallinnas.

 

Lisainfo:
Karin Kollo, Maa-ameti geodeesia osakonna juhataja, Karin.Kollo@maaamet.ee
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

 

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2019

Katkestused Maa-ameti teenustes 20.07.2019

Seoses hooldustöödega võib laupäeval, 20.07.2019, ajavahemikul kell 22.00 kuni 00.00 esineda lühiajalisi tõrkeid Maa-ameti teenustes, ka X-tee teenustes.

05.06.2019

Video: Kas oled olnud olukorras, kus vajad täpset maakaarti?

Eesti loodus on ilus igal aastaajal. Suvi on paljudele lemmikaeg matkamiseks. Kõige põnevamate ja vähekäidavate kohtade avastamiseks on sageli vaja väga täpset kaarti – selle leiad Maa-ameti geoportaalist.