vapp

 

Uudised

  Maa-amet pakub ehitusgeoloogia arhiivi e-teenust
    3. jaanuar 2017 kell 08:40:00  
    Lisas: Agnes Jürgens  

Maa-ameti geoportaalis asuvas ehitusgeoloogia kaardirakenduses on ehitusgeoloogiliste uuringuaruannete andmetele lisatud arhiivis olevate aruannete elektroonsete koopiate failid. Seega saab ehitusgeoloogiliste aruannete sisuga tutvuda interneti kaudu ilma Maa-ametisse tulemata.

Projekt "Ehitusgeoloogia arhiivi e-teenuse loomine" on teostatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel majanduskeskkonna rakenduskava prioriteetse suuna "Infoühiskonna edendamine" raames.

Projekti tulemusena loodud pdf-vormingus faile saab avada ja soovi korral oma arvutise salvestada. Vajalik on ainult internetiühenduse olemasolu. Valides Infopäringu tööriista ja klikkides kaardil kujutatud uuringuaruande alal, avaneb Objekti info vaade koos aruande detailandmete lingiga. Aruannete failid on kasutajale kättesaadavad detailandmete vaates. Ehitusgeoloogia kaardirakenduse kasutamisel on abiks kasutusjuhend.

Maa-ametis asub ainuke keskne ehitusgeoloogiliste aruannete arhiiv, kus on koos kõik üle Eesti koostatud ehitusgeoloogilised uuringuaruanded. Ehitusgeoloogiliste andmete korduvkasutamise võimalus vähendab vajadust teha uusi puurauke, mis tähendab väiksemat survet keskkonnale. Uuringumahu vähenemine vähendab ka ehitiste projekteerimise hinda.

Loe ka täpsemat ehitusgeoloogia andmekogu tutvustust Maa-ameti geoportaalis.

Lisainfo:
Reet Roosalu, Maa-ameti geoloogia osakonna juhataja, Reet.Roosalu@maaamet.ee

 
<- tagasi ^ üles
   
  Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee