Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee
vapp
 


  

Prindi lehekülg  
 
Uudised

  Maa-ameti eelinfo 19. nädalaks
    30. aprill 2015 kell 13:38:23  
    Lisas: Agnes Jürgens  

Kolmapäevast, 6. maist algaval kahepäevasel konverentsil "GIS - geograafia kaudu" esinevad ettekannetega ka Maa-ameti töötajad. Geoinfosüsteemide büroo peaspetsialist Ants Vain räägib Maa-ameti LiDAR- ehk aerolaserskaneerimisandmete kasutamisvõimalustest ja tulevikuväljavaadetest; sama büroo peaspetsialistid Raivo Alla ja Hanno Kuus tutvustavad Maa-ametis valminud tarkvara, mis teeb ArcGIS-il baseeruvad geoinfosüsteemid Eesti kasutajatele veelgi mugavamaks; aadressiandmete osakonna nõunik Andre Kaptein tutvustab aga integreeritava aadressiotsingu kasutajaliidest (In-ADS) ja geokodeerijat.

Eesti suurim GIS-spetsialistidele suunatud konverents toimub tänavu juba 12. korda ja selle eesmärk on jagada kolleegidega ning Esri esindajatega kasulikke kogemusi ja teadmisi ning kuulata viimaseid uudiseid Esri GIS-tehnoloogia uuendustest ja tulevikusuundumustest. (Esri on maailma juhtiv kaarditarkvara tootja.)

Reedel, 8. mail toimuval strateegilise IT juhtimise konverentsil NET/WÕRKtutvustavad Maa-ameti aadressiandmete osakonna juhataja Mall Kivisalu ja osakonna nõunik Andre Kaptein kogemuslugu "Kuidas arendati Maa-ameti aadressiotsingu teenus In-ADS ja kes sellest kasu saavad". Nad keskenduvad küsimustele, miks asutati Eestis riiklikul tasemel aadressiandmete keskseks haldamiseks Aadressiandmete süsteem (ADS), milline roll on ADS-il riigi infosüsteemis ning selgitavad, miks on ADS-i aadressiandmed kättesaadavad avaandmetena. Ka saavad kuulajad ülevaate aadressiandmete kasutamise võimalustest erinevate kasutajate näitel ja integreeritava aadressiotsingu veebiteenuse (In-ADS) esimese versiooni loomise tinginud vajadustest ja arendamisest.

Konverents on osa 8.-15. maini toimuvast IKT nädala kavast ning suunatud kõigile, kes puutuvad oma töös kokku IT valdkonna arendustega.

Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee


  tagasi   üles  
 
  Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee