Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee
vapp
 


  

Prindi lehekülg  
 
Uudised

  Maa-ameti eelinfo 35. nädalaks
    21. august 2015 kell 13:30:00  
    Lisas: Agnes Jürgens  

Teisipäeval, 25. augustil külastab Maa-ametit Soome Maamõõduameti (Maanmittauslaitos) delegatsioon, et vahetada teadmisi ja kogemusi eeskätt geoinformaatika alal. Peamisteks teemadeks on vabavara kasutamine, EL ruumiandmete direktiivi (INSPIRE) nõuete elluviimine, kaarditootmine ning sellega seotud e-teenused jne. Näiteks tutvustab Maa-amet Eesti geoportaali tulevikuvisioone, pakutavaid e-teenuseid ja nende kaudu kättesaadavaid kaarditooteid ning teisi ruumiandmeid. Soome kolleege huvitavad ka Maa-ameti X-tee teenused.

Külalised annavad ülevaate nende poolt arendatavast OSKARI vabavaralisest geoportaali tarkvarast, digitaalsete topoandmete avatud andmetena levitamise kogemustest ja INSPIRE nõuete ellurakendamisest just vabavaralisi lahendusi kasutades.

Soome delegatsiooni kuuluvad Maamõõduameti ruumiandmete infrastruktuuri osakonna juhataja Jari Reini, OSKARI projekti eestvedaja ning GIS-spetsialist Jani Kylmäaho ja tehniline ekspert Jakob Ventin. Eesti poolt võõrustavad Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu ja peaspetsialist Hanno Kuus, infotehnoloogia osakonna juhataja Viljo Roolaht, nõunik Peep Krusberg ja topoandmete büroo juhataja Olev Veskimäe.

Soome Maamõõduameti põhitegevuseks on erinevate katastrimõõtmistoimingute läbiviimine, katastripidamine ja maade kinnistamine, samuti topograafiline kaardistus, topoandmete kogumine, tootmine ja haldamine, kaartide tootmine ning ruumiandmeteenuste pakkumine.

Kohtumine saab teoks Eesti Maa-ameti ja Soome Maamõõduameti vahel 2013. aastal sõlmitud vastastikuse mõistmise memorandumi raames, mille üks eesmärke ongi jagada parimaid praktikaid maa- ja geoinfo valdkonnas.

Lisainfo:
Sulev Õitspuu, Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja, Sulev.Oitspuu@maaamet.ee
Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee


  tagasi   üles  
 
  Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee