Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee
vapp
 


  

Prindi lehekülg  
 
Uudised

  Maa-amet kutsub GIS-teabepäevale
    12. november 2015 kell 09:26:22  
    Lisas: Agnes Jürgens  

Kolmapäeval, 18. novembril tähistatakse Eesti Rahvusraamatukogus geograafia nädala raames rahvusvahelist geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeva eesmärgiga populariseerida geograafilist kirjaoskust ja tutvustada geoinformaatika võimalusi.

Teabepäeval saab hea ülevaate geograafia ja kartograafia valdkonnas toimuvatest arengutest ning GIS-tehnoloogial põhinevatest teenustest ja uuringutest. Muuhulgas tutvustatakse loodusteaduste õppimisvõimalusi, geograafiateaduse uurimismeetodeid ja GIS-i põhiseid rakendusi erinevates eluvaldkondades. Ettekannetes käsitletakse ka GIS-i uusi vaatenurki ja suundumusi.

Maa-ameti geoinformaatika osakonna peaspetsialist Raivo Alla teeb ettekande "Geoinformaatilised jooksumaastikud". Olles ise mitmetel maratonidel edukalt osalenud, on tema ettekanne jooksja vaatevinklist esitatud antropoloogiline mõtisklus kohast kui (inim)geograafia ja geoinformaatika põhimõistest. Tuleb juttu sellest, kuidas jooksmine liikuva eluviisina muudab kohatunnetust ja mis mõttes võiks jooksmine olla geoinformaatiline praktika.

Lisaks ettekannetele saab Rahvusraamatukogu ruumides külastada näitust, osaleda koolitustel ning tutvuda erinevate firmade/asutuste väljapanekutega. Maa-amet on teabepäeval traditsiooniliselt esindatud oma tööd tutvustava stendiga ning ameti töötajad vastavad kohapeal huviliste küsimustele.

Sel aastal kuulutatakse esmakordselt välja ka GIS-i kasutanud õpilastööde konkursi võitjad ja autasustatakse traditsioonilise kaardivõistluse võitjaid.

GIS-teabepäev toimub Eestis juba 11. korda, seda korraldavad ja toetavad Eesti Geoinformaatika Selts, Maa-amet, Eesti Rahvusraamatukogu, Statistikaamet jt. Osavõtt on tasuta. Oodatud on õpilased ja õpetajad, spetsialistid, ametnikud ja teised geograafiahuvilised.

Registreerimine: http://www.gispaev.ee/gis-paev-2015/registreerimine/
Lisainfo: www.gispaev.ee/


  tagasi   üles  
 
  Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee