Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee
vapp
 


  

Prindi lehekülg  
 
Uudised

  Maa-amet tõhustab koostööd Soome kolleegidega
    16. november 2015 kell 15:00:00  
    Lisas: Agnes Jürgens  

Kolmapäeval, 18. novembril külastavad Maa-ametit kolleegid Soome Maamõõduametist (Maanmittauslaitos - MML). Külastuse peamine eesmärk on tutvuda Maa-ameti juhtimise ja x-tee kaudu jagatavate teenustega; vahetada paremaid praktikaid maainfo ja sellega seonduvate teenuste valdkonnas ning uuendada 2013. aastal sõlmitud vastastikuse mõistmise memorandumit.

Maa-ameti koostöö Soome kolleegidega on kestnud paar aastakümmet ja hõlmanud nii seadusandluse kui ka ruumiandmeteenuste (nt erinevad kaardid) arendamist. Kolmapäeval allkirjastatav memorandum keskendub senisest veelgi enam e-teenuste, maakatastri ja ruumiandmete infrastruktuuri arendamisele; aeropildistamise ja laserskaneerimise täiustamisele; siseauditile, infoturbele, maade hindamisele jmt. Selleks jagatakse omavahel asjakohast infot ning korraldatakse koolitusi ja spetsialistide vahetusi.

"Meil on Soome kolleegidelt palju õppida just teenuste parema kättesaadavuse tagamisel, kuid loodame neilt saada palju õpetlikku ka maakatastri pidamise, maade hindamise, geoinformaatiliste lahenduste jm valdkondades," ütles Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits.

Soome Maamõõduameti peadirektor Arvo Kokkonen tunnustab Maa-ameti kiiret geoinformaatika-alast arengut, tänu millele on loodud häid võimalusi ruumiandmete tootmiseks, haldamiseks ja kasutamiseks. Pakub ju Maa-amet juba 2001. aastast alates tasuta internetipõhiseid katastriinfot ja aluskaarte. Ligi kümmekond aastat on kaardirakendused ja mitmed teised andmed kõigile aga geoportaali kaudu kättesaadavad.

"Imetlen teie professionaalsust ja julgust uuenduste elluviimisel," rõhutas Arvo Kokkonen.

(Loe lisaks intervjuud MML peadirektoriga.)

Sarnaselt Maa-ametiga toodab, haldab ja jagab ka Soome Maamõõduamet maainfot, topograafilisi andmeid ning keskkonnaalast teavet, ortofotosid ja aluskaarte. Lisaks maakatastri pidamisele vastutab MML ka kinnistusraamatu pidamise eest; varustab ühiskonda ülevaadetega kinnisvaraturu kohta; töötab välja korralise hindamise metoodikat jne.

Vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastavad Maamõõduameti peadirektor Arvo Kokkonen ja Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. Lisaks allkirjastamistseremooniale on kavas rida ettekandeid, millega tutvustatakse külalistele Eestis x-tee kaudu kättesaadavaid teenuseid; kinnistusregistrit ja sellega seotud andmevahetust; Maa-ameti juhtimist; geoportaalide tööpõhimõtteid jne. MML peadirektor annab ülevaate Soome Maamõõduameti organisatsiooni arengust.

MML kuueliikmelist delegatsiooni kuuluvad lisaks peadirektorile peadirektori asetäitja (IT teenuste keskuse juht) Marja Rantala, peadirektori asetäitja (tootmisüksuse juht) Irma Lähetkangas, strateegia direktor Pekka Halme, innovatsiooni direktor Antti Kosonen, välissuhete juht Heli Ursin.

Maa-ameti poolt võõrustavad külalisi peadirektor, peadirektori 1. asetäitja Raivo Vallner, peadirektori asetäitja Urmas Männama, juhtkonna nõunik Maila Marka, geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu, maakatastri osakonna juhataja asetäitja Priit Kuus, IT-osakonna juhataja Viljo Roolaht.

Lisainfo:
Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, 514 8627, Agnes.Jurgens@maaamet.ee


  tagasi   üles  
 
  Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee