Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee
vapp
 


  

Prindi lehekülg  
 
Uudised

  Maa-amet ja Soome Maamõõduamet uuendasid koostöölepingut
    19. november 2015 kell 09:24:34  
    Lisas: Agnes Jürgens  

Maa-amet ja Soome Maamõõduamet uuendasid vastastikuse mõistmise memorandumit eesmärgiga jätkata senisest veelgi tihedamalt koostööd e-teenuste, maakatastri ja ruumiandmete infrastruktuuri, aeropildistamise ja laserskaneerimise, siseauditi, infoturbe ja maade hindamise valdkondades.

Memorandumi allkirjastasid Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits ja Soome Maamõõduameti peadirektor Arvo Kokkonen.


Foto: Tanel Riips, Maa-amet

"Rahvusvaheline koostöö aitab Maa-ameti pakutavaid teenuseid muuta veelgi kvaliteetsemaks ja paremini kättesaadavaks," märkis Tambet Tiits. "Oleme Soome kolleegidelt saanud palju väärt teadmisi tööprotsesside arendamiseks, kaardiandmete kogumiseks ja kaartide tootmiseks, erinevate tarkvaralahenduste rakendamiseks, koordinaatsüsteemide arendamiseks jne. Nüüd püüame põhjanaabritele järele jõuda kliendisõbralikkuses ehk saada koostööpartneritele ja klientidele väga heaks teenusepakkujaks."

Arvo Kokkonen tunnustas Maa-ameti kiiret geoinformaatika-alast arengut, tänu millele on loodud häid võimalusi ruumiandmete tootmiseks, haldamiseks ja kasutamiseks. "Eesti on tubli e-riik ja me jälgime teid tähelepanelikult, et teie headest praktikatest õppust võtta. Teil on progressiivne seadusandlus ja hea infrastruktuur elektrooniliseks asjaajamiseks. Imetlen teie professionaalsust ja julgust uuenduste elluviimisel," rõhutas Arvo Kokkonen.

Maa-ameti koostöö Soome kolleegidega on kestnud paar aastakümmet ja hõlmanud nii seadusandluse kui ka ruumiandmeteenuste (nt erinevad kaardid) arendamist. Eelmine memorandum sõlmiti 2013. aastal.

Sarnaselt Maa-ametiga toodab, haldab ja jagab ka Soome Maamõõduamet (Maanmittauslaitos) maainfot, topograafilisi andmeid ning keskkonnaalast teavet, ortofotosid ja aluskaarte. Lisaks maakatastri pidamisele vastutab amet ka kinnistusraamatu pidamise eest; varustab ühiskonda ülevaadetega kinnisvaraturu kohta; töötab välja korralise hindamise metoodikat; pakub IT-teenuseid ja tegeleb teadustööga.

Maamõõduamet on üle 200 aasta vanune riigiasutus, kus on ligi 2000 töötajat ja 37 piirkondlikku kontorit. Amet allub Põllumajandus- ja Metsamajandusministeeriumile.

Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, 514 8627, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Loe lisaks: Arvo Kokkonen: "Imetlen teie professionaalsust ja julgust uuenduste elluviimisel."
(Intervjuu Soome Maamõõduameti peadirektoriga.)


  tagasi   üles  
 
  Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee