Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee
vapp
 


  

Prindi lehekülg  
 
Uudised

  Muudatused Maa-ameti Kaart ja Hübriidkaart aluskaartide kujunduses ja Fotokaart WMS teenuse kihtide
koosseisus.
    12. jaanuar 2017 kell 09:27:48  
    Lisas: Sulev Õitspuu  

2017. aasta alguses jõustusid väikesed muudatused Hübriidkaardi ja Kaart aluskaardi andmete kuvamises. Samuti täienes pisut Fotokaart WMSi (http://kaart.maaamet.ee/wms/fotokaart?) struktuur.

Hübriidkaardi ja Kaart aluskaardi andmetes korrigeeriti talunimede paigutust ning kvartalisisestele tänavatele näidatakse nüüdsest alates nimesid (juhul kui neile on nimi antud).

Hübriidkaardile on uue andmestikuna lisatud radade kiht. Maa-ameti kaardirakenduse Hübriidkaardil on rajad automaatselt nähtavad. Radade kihi nägemiseks Fotokaart WMSi Hübriidkaardi koosseisus tuleb kasutajatel Fotokaart WMS oma GIS-tarkvaras uuesti ühendada.


Rajad hübriidkaardil

Fotokaart WMS-i lisandusid veel kaks uut kihti: "Teede nimed" ja "Lülitab välja hübriidkaardi tänavanimed". Uued kihid võimaldavad teenuse kasutajatel seadistada tänavanimede kuvamist.

Kihi "Teede nimed" abil on võimalik tänavanimesid kuvada Hübriidkaardist sõltumatult. See tähendab, et nimede kihti on võimalik vaadata ka ilma tänavateta. Kiht "Lülitab välja hübriidkaardi tänavanimed" võimaldab vaadata Hübriidkaarti ilma tänavanimedeta.

Uute kihtide nägemiseks tuleb kasutajatel Fotokaart WMS oma GIS-tarkvaras uuesti ühendada.


Teede nimede kiht ortofoto taustal

Täpsemat infot erinevate aluskaartide kohta on võimalik leida Maa-ameti geoportaalist aluskaartide lühitutvustuse alt (http://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed-ja-kaardid/Aluskaartide-luhitutvustused-p500.html). Kõigi avalike WMS teenuste kirjeldused ning kasutamise juhised asuvad samuti geoportaalis http://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed-ja-kaardid/Aluskaartide-luhitutvustused-p500.html.

Lisainfo:
Sulev Õitspuu, Geoinfosüsteemide büroo juhataja

sulev.oitspuu@maaamet.ee 


  tagasi   üles  
 
  Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee