Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee
vapp
 


  

Prindi lehekülg  
 
Uudised

  Maa-amet sai kätte maineka ESRI SAG auhinna
    30. juuli 2010 kell 13:43:57  
    Lisas: Andres Põld  
Maailma juhtiva GIS tarkvara tootja ESRI president Jack Dangermond andis Maa-ametile üle SAG (Special Achievement in GIS) auhinna, mille amet pälvis esimese Eesti asutusena väga heade tulemuste eest geograafilise infosüsteemi arendamisel ja kasutamisel.
Auhinna tõi Maa-ametile geograafiliste infosüsteemide (GIS) tulemuslik rakendamine topograafiliste andmete kogumisel ning kaartide kaasajastamisel. Geograafiline infosüsteem ühendab endas arvutitarkvara, riistvara ja andmeid, et koguda, hallata ja analüüsida geograafilist teavet.
Maa-amet valiti välja enam kui 100.000 GIS-i kasutava organisatsiooni hulgast. "Me oleme GIS-i võimalusi oma asutuse töös väga tulemuslikult rakendanud," kinnitas Maa-ameti peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes Raivo Vallner. Ka keskkonnaminister Jaanus Tamkivi märkis, et Maa-ameti tehnoloogiline areng on viimastel aastatel olnud kiire ja tulemuslik.
Kogu maailmas tunnustatud tänapäevaste põhimõtete ja GIS-i kasutamine võimaldab Maa-ametil uuendada topograafilisi andmeid
andmebaasipõhiselt ning koostada andmetest erinevaid kaarte. Seeläbi on tagatud andmete parem kvaliteet ning nende korduvkasutus. Oluliselt on vähenenud ka kaartide valmistamiseks kuluv aeg.
Kõik Maa-ameti kogutud topograafilised andmed ja kaardid on avalikud ning tasuta kasutatavad populaarse veebipõhise kaardiserveri xgis.maaamet.ee kaudu. Lisaks sellele on võimalik kaarte kasutada mitmetes riiklikes infosüsteemides, mille üheks näiteks on reisiplaneerimise portaal peatus.ee.
ESRI (Environmental Systems Research Institute, Inc) on maailma juhtiv GIS-tarkvara tootja, mis on asutatud 1969. aastal. ESRI tooteid kasutab üle 300 000 organisatsiooni maailmas.
ESRI Special Achievement in GIS auhinna kohta saab täpsemalt lugeda siit. .
Mille eest Maa-amet täpselt selle auhinna sai saab lugeda siit.
 


Maa-ameti juht Raivo Vallner (vasakult) auhinnaga, ESRI president Jack Dangermond
ja Maa-ameti geoinformaatika osakonna juhataja Kristian Teiter vastava tunnistusega.

  tagasi   üles  
 
  Mustamäe tee 51, 10621 Tallinn, telefon: +372 665 0600, faks: +372 665 0604, e-post: maaamet@maaamet.ee