You are here

Maa-ametil valmis juhend maaomanikele

Maa-ametis valmis maaomanikele ülevaatlik juhend katastriüksusega seotud toimingute kohta. Juhend ehk "Maaomaniku meelespea »" tutvustab toiminguid alates katastriüksuse moodustamisest kuni piirivaidluste lahendamiseni.

Näiteks on juttu katastriüksuse moodustamisest nii maareformi käigus kui ka pärast seda, erinevatest mõõdistamisviisidest, katastriüksuse sihtotstarbe muutmisest ja piiride tähistamisest jne.

Omaette peatükk on pühendatud piirivaidlustele: miks ja millised probleemid võivad tekkida, kuidas saab neid kõige paremini lahendada ja mida teha, et piirivaidluseid  üldse poleks.

Juhend on lihtsas keeles ehk hõlpsalt mõistetav, samas on viiteid asjakohastele seaduste sätetele ja muudele abimaterjalidele.

Juhendi koostasid Maa-ameti katastrivaldkonna töötajad.

Loe lähemalt: "Maaomaniku meelespea »".

Lisainfo:
Kristiina Ojamäe, Maa-ameti katastri teabe- ja arendusosakonna peaspetsialist, kristiina.ojamae@maaamet.ee
Külli Hermann, Maa-ameti katastri kvaliteediosakonna peaspetsialist, kylli.hermann@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

13.11.2017

PCC Conference and Plenary Meeting 2017 in Tallinn

On November 13-15, 2017 a conference of the Permanent Committee on Cadastre in the European Union (PCC) will take place in Tallinn. Representatives from the cadastral and land registry organisations from 22 countries across Europe will meet in order to discuss the latest developments and best practices in the field of cadastre. Estonia is hosting the PCC conference for the first time.