You are here

Jõustub INSPIRE direktiiv

15. mail 2007.a jõustub Euroopa Liidu direktiiv Euroopa Ühenduse ruumiandmete infrastruktuuri rajamisest. Direktiivi lühinimega INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in the European Community, http://inspire.jrc.it ») eesmärk on luua ruumiandmete infrastruktuur nende paremaks kättesaamiseks ja ristkasutuse soodustamiseks kõikides liikmesriikides eelkõige avaliku, aga ka erasektori erinevatel tasematel.

Direktiiv annab seadusliku raamistiku ruumiandmete infrastruktuuri loomiseks ja selle haldamiseks. See hõlmab vajalikke poliitilisi ja organisatsioonilisi meetmeid, andmeid, tehnoloogiad ja andmevahetust selleks, et ruumiandmete kasutamisel oleks võimalikult vähem probleeme. Direktiivis määratakse ära ruumiandmekihid (põhilised topoandmekihid, temaatilised andmekihid) mida sellega käsitletakse. Läbi veebiliidese on andmekataloogide ja andmete infootsing ja vaatamine kõigile tasuta, keerulisemad päringud ja teenused ning andmete kopeerimine hakkab olema vastavalt antud õigustele ja võib olla ka tasuline. INSPIRE andmete kasutajad oleksid eelkõige otsustajad Euroopa, rahvuslikul ja lokaalsel tasandil, kindlasti aga ka firmad ja kodanikud.

Veel uudiseid samal teemal

11.03.2020

Land Board recognised as the best open data provider in 2019

On the 7th of March, Open Data Day was celebrated all over the world for the tenth time. It is an opportunity to show the benefits of open data and encourage the adoption of open data policies in government, business and civil society. 

28.05.2019

Space data centre, ESTHub, opens in Estonia

A new satellite data centre, called ESTHub, which will help technology companies to retrieve and process remote sensing data from space faster, was inaugurated in Tallinn. ESTHub was developed and is operated by the Estonian Land Board.