You are here

Maa-amet uuendab aluskaarte

Maa-amet uuendab aluskaarte
Maa-amet uuendab aluskaarte

Soovides pakkuda kasutajatele laiemat aluskaartide valikut ning parandada kaartide loetavust, oleme lisamas teenustesse uusi aluskaarte ja teinud muudatusi olemasolevate kaartide kujunduses. Esimeses järjekorras toimuvad uuendused maainfo kaardirakenduses (vaata Flash », HTML5 »).

Uue väljanägemise on saanud aluskaart „Kaart“. Lisaks sellele on nüüd aluskaardina kasutada ka "Kaardi" teisendeid - "Kaart (valgete teedega)" ja "Halltoonides kaart".

Kõik kolm aluskaardi versiooni on kasutatavad ka WMS- ja Tile-teenustes. NB! Nende teenuste kasutajatel tuleks teenus uuesti ühendada.

Lähiajal uueneb kaardirakenduses veel aluskaart "Reljeef" ning juurde tuleb "Reljeefivarjutusega kaart".

 
Muudatused aluskaardis „Kaart“

Muutunud on kaardi üldine tonaalsus, sealhulgas on teed kujutatud kontrastsemalt ning neid eristatakse teekatte alusel (püsikate, kruusakate, pinnastee). Näidatakse teenumbreid. Tänavaid kujutatakse endiselt valgetena. WMS-teenuses on kasutatav ka valgete teedega aluskaardi versioon.

Uute nähtustena on kaardil võsastunud põllumaad, soovikud ja õõtsikud, köisteed (nt suusatõstukid).

Hooned on nähtavad alates mõõtkavast 1:24 000 (seni 1:12 000). Mitmed joon- ja punktnähtused, mis varem olid nähtavad alates mõõtkavast 1:4 000, on nüüd nähtavad juba väiksemas mõõtkavas (valikuliselt 1:10 000 ja 1:6 000).

Corine'i andmete asemel on mõõtkavavahemikus 1:120 000 kuni 1:420 000 kasutusel ETAK-i andmetest generaliseeritud andmed.

Fragment aluskaardist "Kaart"

Fragment aluskaardist "Kaart"

„Kaart (valgete teedega)“

Aluskaardi „Kaart“ valgete teedega versioon. Nähtav maainfo kaardirakenduses (Flash, HTML5), samuti WMS-teenuses.

Fragment aluskaardist "Kaart (valgete teedega)"Fragment valgete teedega aluskaardist "Kaart (valgete teedega)"

„Halltoonides kaart“

Aluskaardi „Kaart“ halltoonides versioon, kus erandina on retušeeritud vetevõrk. Nähtav maainfo kaardirakenduses (Flash, HTML5), samuti WMS-teenuses.

Fragment aluskaardist "Halltoonides kaart"Fragment aluskaardist "Halltoonides kaart"

 
Uuendused WMS-ides ja Tile-teenustes (TMS, WMS-C, WMTS)

http://kaart.maaamet.ee/wms/kaart? WMS-i kasutajatel on võimalik valida aluskaardi „Kaart“ komplektis kahe kujundusega teede grupi vahel:

1) „Teed“, kus teekatte alusel (püsikate, kruusakate, pinnastee) eristuvad nn värvilised teed, millele on lisatud teenumbrid;

2) „Teed - valged“, kus on valge täitevärviga ning teenumbriteta teed (katte alusel eristuvad pinnasteed).

http://kaart.maaamet.ee/wms/hallkaart? Uus ühekihiline WMS, kus kuvatakse „Halltoonides kaart“.

 

Tile-teenustes (TMS, WMS-C, WMTS) uueneb aluskaart „Kaart“ ning lisanduvad uute kihtidena „Halltoonides kaart“ ning valgete teedega „Kaart“.

 

Lisainfo
Teenuste kasutamine: Sulev Õitspuu, geoinfosüsteemide büroo juhataja, sulev.oitspuu@maaamet.ee, 675 0867
Sisulised küsimused: Tanel Hurt, ruumiandmeteenuste büroo juhataja, tanel.hurt@maaamet.ee, 675 0125

Veel uudiseid samal teemal

11.03.2020

Land Board recognised as the best open data provider in 2019

On the 7th of March, Open Data Day was celebrated all over the world for the tenth time. It is an opportunity to show the benefits of open data and encourage the adoption of open data policies in government, business and civil society. 

28.05.2019

Space data centre, ESTHub, opens in Estonia

A new satellite data centre, called ESTHub, which will help technology companies to retrieve and process remote sensing data from space faster, was inaugurated in Tallinn. ESTHub was developed and is operated by the Estonian Land Board.