You are here

Tallinnas toimuvale EUREF sümpoosinile kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st riigist

Külalised saalis
Foto: Maa-amet

Maa-ameti eestvedamisel toimub Tallinnas tänasest reedeni kestev rahvusvaheline EUREF sümpoosion, kuhu kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st riigist. EUREFi sümpoosionit on korraldatud 29 aastat, Eestis toimub see esimest korda. Kolmepäevasel kõrgetasemelisel eriala teadlaste ja ekspertide kohtumisel käsitletakse uusi suundumisi geodeesia- ja kaardistusorganisatsioonide töös eri riikides.

 

Maa-amet võõrustab 22.-24. mail toimuvat rahvusvahelist EUREF sümpoosioni, kuhu kogunevad 115 geodeesia eriala eksperti 30st Euroopa riigist ja ka kaugemalt.

 

Iga-aastaseid EUREFi sümpoosione on korraldatud alates 1990. aastast. EUREF sümpoosionil käsitletakse Euroopa koordinaat- ja kõrgussüsteemidega (ETRS89 ja EVRS) seotud teemasid, aga ka Euroopa GPS/Galileo püsijaamade võrgu käigushoidmist ja kasutamist.

 

Samuti arutatakse sümpoosionil koordinaat- ja kõrgussüsteemidega seotud teemasid, aga esitletakse ka uuemaid suundumisi rahvuslike geodeesia- ja kaardistusorganisatsioonide töös, nagu näiteks GNSS püsijaamade võrkude rajamine ja haldamine, kõrgussüsteemide kaasajastamine ja geofüüsikaliste mudelite kasutuselevõtt geodeetiliste võrkude kaasajastamisel.

 

EUREF on Rahvusvahelise Geodeesia Assotsiatsiooni (IAG) geodeetiliste põhivõrkude Euroopa allkomisjon, mis asutati 1987. aastal Vancouveris toimunud Rahvusvahelise Geodeesia- ja Geofüüsika Liidu (IUGG) peaassambleel.

 

EUREF 2019 sümpoosion toimub esimest korda Eestis, toimumiskohaks on Nordic Hotel Forum Tallinnas.

 

Lisainfo:
Karin Kollo, Maa-ameti geodeesia osakonna juhataja, Karin.Kollo@maaamet.ee
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

 

Veel uudiseid samal teemal

Euref logo
25.02.2019

Estonia is hosting EUREF 2019 Symposium

The Estonian Land Board has a great pleasure to host the EUREF 2019 Symposium. The event will take place from Wednesday, May 22, 2019 to Friday, May 24, 2019 at the Nordic Hotel Forum, Tallinn. A half day tutorial “Transformations Using PROJ” will be held on the 21st of May in the premises of the Land Board.

Amsterdam Ordnance Datum, Estonia, Land Board
25.07.2017

Estonia switches from Baltic Height System to European Vertical Reference System

The Minister of the Environment has approved the necessary amendments to the Regulation on Geodetic System, which enable Estonia, similarly to many other countries in Europe, to start using the Amsterdam Ordnance Datum (Normaal Amsterdams Peil NAP) as the reference level for height measurements.