HERE

Töötan ettevõttes HERE Technologies, mis kogub ja kasutab mitmesuguseid ruumiandmeid. HERE aitab luua innovatiivseid lahendusi asukohaga seotud valdkondades nagu liiklus ja navigatsioon, kasutades seadmetest, sõidukitest ning muudest allikatest pärinevaid andmeid.

Antud valdkonna pidev areng ning ülesannete vaheldusrikkus teevad minu töö väga huvitavaks.

Minu ülesandeks on ruumiandmete hankimine Balti riikides. Ühe allikana Eesti kaardiandmete uuendamisel kasutame Maa-ameti aadresside, liikluspindade ja haldusjaotuse andmeid. Tänu Maa-ametile on need andmed ajakohased ja meile hõlpsasti kättesaadavad. Mulle väga meeldib, et saan Maa-ametist oma küsimustele alati kiire ja asjaliku vastuse.

Enamik autotootjaid kasutavad oma pardanavigatsiooniseadmetes HERE andmeid ning paljud veebikeskkonnad, näiteks Facebook, kasutavad HERE’i kaarti. Peale selle saavad iOS-s ja Androidi nutiseadmete kasutajad tasuta alla laadida kaardirakenduse HERE WeGo, mis on mõeldud navigeerimiseks nii jalgsi, autoga kui ühistranspordiga. Seeläbi on Maa-ameti pakutavad värsked andmed kasulikud paljudele tarbijatele.

Ingrid Järve
HERE TechnologiesViimati muudetud: 14.11.2017