Sa oled siin

Aadresside teisendaja abil saab teada haldusreformijärgsete aadresside kuju

Aadressi teisendaja, Maa-amet, Geoportaal
Foto: Maa-amet

Maa-amet lisas geoportaali avalehele aadressi teisendaja, mille abil saab teada, kas hetkel kehtiv aadress jääb pärast haldusreformi samaks või muutub.

Et teada saada, milline on aadress pärast haldusreformi, tuleb geoportaali avalehel asuvasse haldusreformijärgse aadressi päringu vormi otsingusse » sisestada täna kehtiv aadress, misjärel kuvatakse vastusena haldusreformijärgne aadress.

Kui on soov näha küsitud aadressi kaardil, vajuta tulemuse juures olevale nupule „Vaata asukohta kaardil“, misjärel avaneb halduspiiride kaardirakendus » maakonna taseme vaates ja küsitud aadress on juba kaardile märgitud. Seeläbi saab otsitud aadressi asukohta vaadata ka uue haldusjaotuse suhtes.

Päring on tehtud In-ADS-komponendiga (https://inaadress.maaamet.ee/), mille abil on ka pärast haldusreformi võimalik aadresse uuele kujule teisendada.

 

 


Aadressi teisendi ekraanivaade.

 

Lisainfo:

Sulev Õitspuu, geoinfosüsteemide büroo juhataja, Sulev.Oitspuu@maaamet.ee, 675 0867

Veel uudiseid samal teemal

15.01.2018

Maa-ameti kaardirakendusse lisandus kaks uut kihti

Maa-ameti geoportaali kaardirakenduses on kättesaadav Balti 1977. aasta kõrgussüsteemilt Euroopa kõrgussüsteemile ülemineku kõrgusvahemikke väljendav kiht. Lisaks uuenes andmegrupp „Haldus- ja asustusjaotus“ ning lisandus kiht „Administratiivkeskused“. Kihis kuvatakse vallavalitsuste, linnaosavalitsuste, linnavalitsuste ja maakonnakeskuste asukohti.

10.01.2018

Eelteade Maa-ameti WMS aluskaardi teenuste kasutajatele

Maa-amet uuendab jaanuari teises pooles Kaart-nimelise aluskaardi kujundust ja sisu. Olenevalt sellest, kuidas on aluskaart WMS infosüsteemidesse ja veebikaartidesse integreeritud, võib see kaasa tuua süsteemide järeleaitamise vajaduse.