Sa oled siin

Aadresside teisendaja abil saab teada haldusreformijärgsete aadresside kuju

Aadressi teisendaja, Maa-amet, Geoportaal
Foto: Maa-amet

Maa-amet lisas geoportaali avalehele aadressi teisendaja, mille abil saab teada, kas hetkel kehtiv aadress jääb pärast haldusreformi samaks või muutub.

Et teada saada, milline on aadress pärast haldusreformi, tuleb geoportaali avalehel asuvasse haldusreformijärgse aadressi päringu vormi otsingusse » sisestada täna kehtiv aadress, misjärel kuvatakse vastusena haldusreformijärgne aadress.

Kui on soov näha küsitud aadressi kaardil, vajuta tulemuse juures olevale nupule „Vaata asukohta kaardil“, misjärel avaneb halduspiiride kaardirakendus » maakonna taseme vaates ja küsitud aadress on juba kaardile märgitud. Seeläbi saab otsitud aadressi asukohta vaadata ka uue haldusjaotuse suhtes.

Päring on tehtud In-ADS-komponendiga (https://inaadress.maaamet.ee/), mille abil on ka pärast haldusreformi võimalik aadresse uuele kujule teisendada.

 

 


Aadressi teisendi ekraanivaade.

 

Lisainfo:

Sulev Õitspuu, geoinfosüsteemide büroo juhataja, Sulev.Oitspuu@maaamet.ee, 675 0867

Veel uudiseid samal teemal

13.07.2020

Aadressiandmete süsteemi teenused tehakse kaasaegsemaks

Maa-amet sai Euroopa Liidu tõukefondidest aadressiandmete süsteemi (ADS) teenuste arendamiseks ligi pool miljonit eurot. Esmajärjekorras arendatakse rahva ja eluruumide loenduseks vajalikke teenuseid, samuti muudetakse olemasolevaid teenuseid töökindlamaks ning lisatakse neisse uusi andmeid. Arendus valmib hiljemalt 2022. aasta alguses.

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.