Sa oled siin

Copernicuse infopäeva ettekanded ja kokkuvõte

Copernicuse infopäeval tutvustati satelliitidelt kogutud andmete kasutamise võimalusi.

6. novembril toimus ministeeriumite ühishoones Maa-ameti, Euroopa Komisjoni ning tema partnerite korraldatud Copernicuse programmi tutvustav infopäev. Infopäeva eesmärk oli riigiasutustele, eraettevõtetele ja teadusasutustele tutvustada Copernicuse programmi raames toimuvaid tegevusi ning innustada ameteid ja asutusi mõtlema kaugseire kasutamisele oma valdkonnas. Infopäevast võttis osa 139 inimest, kellest 110 oli Eestist ja 29 osavõtjat välismaalt. Riigiasutuste esindajaid oli 68.

Infopäev algas üldise sissejuhatusega Copernicus programmist, samuti tutvustati erinevaid võimalusi, kuidas andmeid kätte saada ning millised tuumikteenused on kättesaadavad. Kindlasti on oluline mainida, et kõik Copernicuse programmi andmed on tasuta, mis peaks soodustama nende kasutuselevõttu. Samuti tutvustati Maa-ameti loodavat ESTHub-i platvormi, mis on mõeldud Eesti kasutajatele Copernicuse andmete paremaks kättesaamiseks ja kasutamiseks, pakkudes andmeid ning töötluskeskkonda.

Copernicuse infopäeval tutvustati ka nelja tuumikteenust: hädaolukordade, atmosfääri seire, maismaa seire ning mereseire teenuseid. Eestlastelt tehti ettekandeid mitmes valdkonnas. PRIA tutvustas nende loodud rohumaade niitmise tuvastamise rakendust, mis kasutab Copernicuse andmeid. Samuti tutvustati Eestis aastakümnete jooksul satelliidiandmete põhjal läbi viidud metsaseiret. Kaks ettekannet oli mereseire teemadel: veekvaliteedi määramine ning jää- ja tuulevälja mõõdistamine kaugseire andmete põhjal. Tuleb mainida, et just Eestis tehtav kaugseire pakkus väliskülalistele palju huvi.

Eraldi sessioonid olid kohalikele omavalitsustele ja ettevõtjatele, kus tutvustati näiteid, kuidas kaugseiret on neis valdkondades kasutatud.

Infopäeval tehtud ettekanded asuvad ürituse kodulehel: http://copernicus.eu/infosession-estonia

Maa-amet tänab kõiki osavõtjaid ja ettekannete tegijaid.

 

Lisainfo:
Ants Vain, Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo peaspetsialist, Ants.Vain@maaamet.ee, 675 0847
Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407  

 

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.