Sa oled siin

Geoportaali lisandusid 2016. aasta suvised ortofotod

Maa-amet tegi kättesaadavaks 2016. aasta suvel lennatud ortofotod. Fotodega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse » või avaliku WMS teenuse » vahendusel.

Fotodega kaetav piirkond hõlmab valdavalt Lääne- ja Ida-Virumaad. Fotod on valmistatud suviste lendude alusel metsakorralduslikel eesmärkidel. Valmistati RGB värvilised, CIR valevärvilised ja NGR metsanduslikud ortofotod. Kuna lennu- ja pildistamistingimused olid neis piirkondades tänavu suvel valdavalt kehvad, esineb fotodel varjulisi alasid ja üksikuid pilvi.

Ortofotode eraldusvõime on 25 cm. Tegu on avaandmetega, mis on veebist otse allalaetavad. (http://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmete-tellimine/Avaandmed/Metsanduslike-lendude-ortofotod-p546.html)

Fotod valmisid SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse » sihtfinantseerimisel soetatud uue aerokaameraga Leica ADS100.

2016. aasta suvel aeropildistatud alad
2016. aasta suvel aeropildistatud alad.

Näiteid erinevatest ortofotodest (RGB värvilised, CIR valevärvilised ja NGR metsanduslikud ortofotod)
Näiteid erinevatest ortofotodest (RGB värvilised, CIR valevärvilised ja NGR metsanduslikud ortofotod).

Veel uudiseid samal teemal

17.06.2020

Eesti kohta lisandus 800 000 kaldaerofotot

Tänavu kevadel Maa-ameti Eesti põhjaosa kaardistuslendude käigus tehtud üle 800 000 kaldaerofoto on huvilistele kättesaavad Maa-ameti fotolaos ».

Ajalooline kaart, millel Saaremaa rannik ja mereäärsed külad
12.05.2020

Ajalooliste kaartide rakendus uuenes

Ajas rändamine on nüüd mugavam.
Maa-ameti ajalooliste kaartide rakendus » on huvilistele kättesaadav uues kuues - kasutajate üks lemmikrakendusi on üle viidud X-GIS 2.0 keskkonda.
Rakendusse lisandusid uute andmetena ajaloolised fotoplaanid ning haldus- ja asustusjaotuste piirid alates 1997. aastast kuni tänapäevani.