Sa oled siin

Jõustub INSPIRE direktiiv

15. mail 2007.a jõustub Euroopa Liidu direktiiv Euroopa Ühenduse ruumiandmete infrastruktuuri rajamisest. Direktiivi lühinimega INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in the European Community, http://inspire.jrc.it ») eesmärk on luua ruumiandmete infrastruktuur nende paremaks kättesaamiseks ja ristkasutuse soodustamiseks kõikides liikmesriikides eelkõige avaliku, aga ka erasektori erinevatel tasematel.

Direktiiv annab seadusliku raamistiku ruumiandmete infrastruktuuri loomiseks ja selle haldamiseks. See hõlmab vajalikke poliitilisi ja organisatsioonilisi meetmeid, andmeid, tehnoloogiad ja andmevahetust selleks, et ruumiandmete kasutamisel oleks võimalikult vähem probleeme. Direktiivis määratakse ära ruumiandmekihid (põhilised topoandmekihid, temaatilised andmekihid) mida sellega käsitletakse. Läbi veebiliidese on andmekataloogide ja andmete infootsing ja vaatamine kõigile tasuta, keerulisemad päringud ja teenused ning andmete kopeerimine hakkab olema vastavalt antud õigustele ja võib olla ka tasuline. INSPIRE andmete kasutajad oleksid eelkõige otsustajad Euroopa, rahvuslikul ja lokaalsel tasandil, kindlasti aga ka firmad ja kodanikud.

Veel uudiseid samal teemal

Kutse GIS-päevale
11.11.2019

Maa-amet kutsub GIS-päevale Eesti Rahvusraamatukogus

Kolmapäeval 13. novembril kell 10-16 toimub Eesti Rahvusraamatukogus (Tõnismägi 2, Tallinn) iga-aastane GIS-päev "Geograafia paneb paika". Päeva korraldatakse ülemaailmse geograafianädala raames Eestis juba viieteistkümnendat korda.

07.11.2019

Kas oled mõelnud, millisena oli Eesti ala kujutatud kaartidel sadu aastaid tagasi?

Eesti esimese rahvusatlase eel ilmus Maa-ametil veebiväljaanne „Eesti ala jõudmine kaardile“. See ajalooallikatel põhinev ülevaade võtab kokku mitusada aastat hõlmava loo Eesti ala kujunemisest kaardipildil. Väljaande teevad eriti huvitavaks rohked pildid vanadest kaardifragmentidest.