Sa oled siin

Jõustub INSPIRE direktiiv

15. mail 2007.a jõustub Euroopa Liidu direktiiv Euroopa Ühenduse ruumiandmete infrastruktuuri rajamisest. Direktiivi lühinimega INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in the European Community, http://inspire.jrc.it ») eesmärk on luua ruumiandmete infrastruktuur nende paremaks kättesaamiseks ja ristkasutuse soodustamiseks kõikides liikmesriikides eelkõige avaliku, aga ka erasektori erinevatel tasematel.

Direktiiv annab seadusliku raamistiku ruumiandmete infrastruktuuri loomiseks ja selle haldamiseks. See hõlmab vajalikke poliitilisi ja organisatsioonilisi meetmeid, andmeid, tehnoloogiad ja andmevahetust selleks, et ruumiandmete kasutamisel oleks võimalikult vähem probleeme. Direktiivis määratakse ära ruumiandmekihid (põhilised topoandmekihid, temaatilised andmekihid) mida sellega käsitletakse. Läbi veebiliidese on andmekataloogide ja andmete infootsing ja vaatamine kõigile tasuta, keerulisemad päringud ja teenused ning andmete kopeerimine hakkab olema vastavalt antud õigustele ja võib olla ka tasuline. INSPIRE andmete kasutajad oleksid eelkõige otsustajad Euroopa, rahvuslikul ja lokaalsel tasandil, kindlasti aga ka firmad ja kodanikud.

Veel uudiseid samal teemal

20.01.2021

Eesti ruumiandmed ning -teenused on ühtsel kujul kättesaadavad kõikidele Euroopa Liidu tarbijatele

Maa-amet koondas Eesti INSPIRE ruumiandmete teabe ja teenused koos kirjeldustega veebikeskkonda geoportaal.ee. Veebimajutust leiab lisaks Maa-ameti infole ka teiste riigiasutuste teave. Aastaga lisandus ligi 30 rahvusvahelisel ruumiandmemudelil põhinevat teenust.

07.01.2021

Maa-amet loobus kaardirakenduste Flash kasutajaliidesest

Maa-amet on kõik Flash kasutajaliidest kasutavad avalikud kaardirakendused üle viinud X-GIS 2 kasutajaliidesele, sest eelmise aasta lõpus lõppes Adobe Flash tarkvara tugi. Viimastena viidi üle kohanimeregistri ja planeeringute kaardirakendused.