Sa oled siin

Jõustub INSPIRE direktiiv

15. mail 2007.a jõustub Euroopa Liidu direktiiv Euroopa Ühenduse ruumiandmete infrastruktuuri rajamisest. Direktiivi lühinimega INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in the European Community, http://inspire.jrc.it ») eesmärk on luua ruumiandmete infrastruktuur nende paremaks kättesaamiseks ja ristkasutuse soodustamiseks kõikides liikmesriikides eelkõige avaliku, aga ka erasektori erinevatel tasematel.

Direktiiv annab seadusliku raamistiku ruumiandmete infrastruktuuri loomiseks ja selle haldamiseks. See hõlmab vajalikke poliitilisi ja organisatsioonilisi meetmeid, andmeid, tehnoloogiad ja andmevahetust selleks, et ruumiandmete kasutamisel oleks võimalikult vähem probleeme. Direktiivis määratakse ära ruumiandmekihid (põhilised topoandmekihid, temaatilised andmekihid) mida sellega käsitletakse. Läbi veebiliidese on andmekataloogide ja andmete infootsing ja vaatamine kõigile tasuta, keerulisemad päringud ja teenused ning andmete kopeerimine hakkab olema vastavalt antud õigustele ja võib olla ka tasuline. INSPIRE andmete kasutajad oleksid eelkõige otsustajad Euroopa, rahvuslikul ja lokaalsel tasandil, kindlasti aga ka firmad ja kodanikud.

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.