Sa oled siin

Katkestused ESTHub-i töös

ESTHubi andmeportaal » on praeguse hetkeni võimaldanud andmeid alla laadida Sentinel missioonide algusest peale nii Eesti, Baltimaade kui terve Läänemere kohta. See aga on tähendanud andmete pidevat kasvu. Seetõttu oleme otsustanud muuta andmete kättesaadavust lühema perioodi peale, et hoida kokku andmeruumi. Edaspidi on koheselt alla laetavad kuni 2 aasta vanused andmed, vanemad andmed kustutatakse süsteemist ära. See kehtib kõikide Sentinel toodete kohta. Andmed vanemad kui 2 aastat jäävad kataloogiteenuse kaudu otsitavaks, kuid neile lisatakse juurde märge „Offline“. 

Vanemaid andmeid saab läbi ESTHub-i andmeportaali otsida ajutiselt, tehes taotluse esthub@maaamet.ee aadressile, kus kirjeldatakse ära toote tüüp, periood ja otsitav ala. Andmed tehakse alla laetavaks kuni 10ks päevaks, peale mida nad kustutatakse süsteemist. 

Vanemate andmete kustutamine algab reedel, 13. märtsil 2020. Peale andmete kustutamist võetakse ette arhiivi reorganiseerimine, mis toob kaasa teenuse lühiajalised katkestused. Reorganiseerimine leiab aset 16.-21. märtsini 2020. Selle aja vältel võib esineda alla laadimises tõrkeid. Pärast reorganiseerimist peaks teenus taastuma normaalse kiirusega.

Antud tööd mõjutavad ainult ESTHub-i andmeportaali », andmetöötlusportaali » jäävad ka vanemad andmed alles ja kättesaadavaks.
Probleemide ja küsimuste puhul pöörduge esthub@maaamet.ee aadressile. 

Vabandame ebamugavuste pärast. 

ESTHub-i meeskond

Veel uudiseid samal teemal

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.

kolm lõvi tekstiga Maa-amet ja 30
16.01.2020

Jaanuaris 30 aastat tagasi loodi Maa-amet

Täpselt täna, 16. jaanuaril 30 aastat tagasi pandi alus Maa-ametile – loodi katastri, maakorralduse, kartograafia ja geodeesia riiklik teenistus. Hiljem nende ülesannete kõrvale lisandus ka maareformi läbiviimine. Lisatud pildimaterjal.