Sa oled siin

Kolmteist Eesti piirkonda said uued trükikaardid

Fragment Ruhnu kaardist
Kolmteist Eesti piirkoda, sh Ruhnu, said uued trükikaardid.

Maa-ametil valmis 13 uut Eesti põhikaardi kaardilehte. Trükitud kaardilehtede piirkonnad jäävad Pärnu, Viljandi, Järva ja Saare maakonda. Kaarte saab soetada Maa-ametist.

Äsja trükist ilmunud põhikaardi kaardilehed katavad osa Pärnu, Viljandi, Saare ja Järva maakonnast, täpsemalt katavad kaardilehed järgnevad piirkonnad: Vatla, Paatsalu, Oidrema, Tõusi, Suurejõe, Aesoo, Kootsi, Võlli,  Lõhavere, Suure-Jaani, Tääksi, Papilaid, Ruhnu.

Nimetatud piirkondade osas on tegu esmatrükina valminud kaardilehtedega, kus ühele sentimeetrile kaardil vastab 200 meetrit looduses (1:20 000). Kaardileht on suurusega 65×65 sentimeetrit, kaardialaga 50×50 sentimeetrit, hõlmates sada ruutkilomeetrit. Uute kaardilehtede aluseks on Eesti topograafia andmekogu, aerolaserskaneerimise andmed ja ortofotod. Topograafilised andmed põhinevad 2017. aastal toimunud aeropildistusel.

Trükitava kaardilehe piirkonna valikul on oluline ennekõike uuendatud alusandmete olemasolu. Lisaks arvestatakse sellega, et trükikaardilehtedega saaksid kaetud kõik Eesti piirkonnad.

Kogu Eesti katab 543 põhikaardi 1:20 000 kaardilehte, neist on nüüdseks trükis ilmunud 446.

Soovijad saavad nii värskeid kui ka varem valminud kaarte soetada Maa-ameti kartograafia arhiivist (Mustamäe tee 51, Tallinn, 665 0707) või posti teel (tellimus esitada e-kirjaga aadressile Eteri.Eha@maaamet.ee). Uue kaardilehe hind on 8,40 eurot, hind sisaldab käibemaksu. Paberkaardi tellimise täpsem info on geoportaalis ».

Üksteist kaardilehte kirjastas Maa-ameti tellimusel Regio OÜ ning kaks Maa-amet.
 


Trükitud kaardilehtede paiknemine.

 


Fragment Ruhnu kaardilehest.
 

Lisainfo
Anu Kaljula, Maa-ameti ruumiandmete osakonna nõunik, Anu.Kaljula@maaamet.ee
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Veel uudiseid samal teemal

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.

kolm lõvi tekstiga Maa-amet ja 30
16.01.2020

Jaanuaris 30 aastat tagasi loodi Maa-amet

Täpselt täna, 16. jaanuaril 30 aastat tagasi pandi alus Maa-ametile – loodi katastri, maakorralduse, kartograafia ja geodeesia riiklik teenistus. Hiljem nende ülesannete kõrvale lisandus ka maareformi läbiviimine. Lisatud pildimaterjal.