Sa oled siin

Kolmteist Eesti piirkonda said uued trükikaardid

Fragment Ruhnu kaardist
Kolmteist Eesti piirkoda, sh Ruhnu, said uued trükikaardid.

Maa-ametil valmis 13 uut Eesti põhikaardi kaardilehte. Trükitud kaardilehtede piirkonnad jäävad Pärnu, Viljandi, Järva ja Saare maakonda. Kaarte saab soetada Maa-ametist.

Äsja trükist ilmunud põhikaardi kaardilehed katavad osa Pärnu, Viljandi, Saare ja Järva maakonnast, täpsemalt katavad kaardilehed järgnevad piirkonnad: Vatla, Paatsalu, Oidrema, Tõusi, Suurejõe, Aesoo, Kootsi, Võlli,  Lõhavere, Suure-Jaani, Tääksi, Papilaid, Ruhnu.

Nimetatud piirkondade osas on tegu esmatrükina valminud kaardilehtedega, kus ühele sentimeetrile kaardil vastab 200 meetrit looduses (1:20 000). Kaardileht on suurusega 65×65 sentimeetrit, kaardialaga 50×50 sentimeetrit, hõlmates sada ruutkilomeetrit. Uute kaardilehtede aluseks on Eesti topograafia andmekogu, aerolaserskaneerimise andmed ja ortofotod. Topograafilised andmed põhinevad 2017. aastal toimunud aeropildistusel.

Trükitava kaardilehe piirkonna valikul on oluline ennekõike uuendatud alusandmete olemasolu. Lisaks arvestatakse sellega, et trükikaardilehtedega saaksid kaetud kõik Eesti piirkonnad.

Kogu Eesti katab 543 põhikaardi 1:20 000 kaardilehte, neist on nüüdseks trükis ilmunud 446.

Soovijad saavad nii värskeid kui ka varem valminud kaarte soetada Maa-ameti kartograafia arhiivist (Mustamäe tee 51, Tallinn, 665 0707) või posti teel (tellimus esitada e-kirjaga aadressile Eteri.Eha@maaamet.ee). Uue kaardilehe hind on 8,40 eurot, hind sisaldab käibemaksu. Paberkaardi tellimise täpsem info on geoportaalis ».

Üksteist kaardilehte kirjastas Maa-ameti tellimusel Regio OÜ ning kaks Maa-amet.
 


Trükitud kaardilehtede paiknemine.

 


Fragment Ruhnu kaardilehest.
 

Lisainfo
Anu Kaljula, Maa-ameti ruumiandmete osakonna nõunik, Anu.Kaljula@maaamet.ee
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Veel uudiseid samal teemal

07.11.2019

Kas oled mõelnud, millisena oli Eesti ala kujutatud kaartidel sadu aastaid tagasi?

Eesti esimese rahvusatlase eel ilmus Maa-ametil veebiväljaanne „Eesti ala jõudmine kaardile“. See ajalooallikatel põhinev ülevaade võtab kokku mitusada aastat hõlmava loo Eesti ala kujunemisest kaardipildil. Väljaande teevad eriti huvitavaks rohked pildid vanadest kaardifragmentidest.

16.10.2019

Hea maaomanik, tutvu oma maa-andmetega

Maa-amet korrastas eelmise aasta lõpus maatüki andmeid, uuendamisega võis muutuda maa maksustamishind ja sellega seoses ka maamaks. Piir looduses ei muutunud, st maad ära ei võetud ega juurde ei pandud Loe edasi »