Sa oled siin

Konnade rändeteed on kantud kaardile

Juba viiendat kevadet järjest kogunevad sajad konnasõbrad Eestimaa Looduse Fondi üleskutsel konni ja teisi talveunest ärganud kahepaikseid autoteedelt hukkumise eest päästma. Kampaania kannab nime "Konnad teel(t) " ».

Selleks, et hõlpsamalt leida konnade rändekohti, märkisid Eestimaa Looduse Fondi (ELF) esindajad need inimestelt aastate jooksul kogutud info põhjal kaardil ära. Andmete avalikustamiseks kasutatakse Maa-ameti eestvõttel loodud Eesti geoportaali » kaardirakenduse võimalusi.

Konnade rändeteid saab jätkuvalt kaardile kanda, kui neist teada anda konnad.elfond.ee » kodulehel oleva vaatlusvormi kaudu.

Näide ELFi kodulehel olevast konnarände kaardirakendusest.

Tavaliselt hakkavad konnad paljunemiseks sobivaid veekogusid otsima aprilli lõpus, kuid kõik oleneb ilmast: vajalik on püsiv ööpäevaringne plusstemperatuur ja väike vihm. Eriti vilkalt rändavad nad pärast päikeseloojangut ja nende ränderajad võivad minna ka üle maanteede. Konnade rändeteede kaardilt saavad teavet ka autojuhid, et nad teaksid neis paigus ettevaatlikumalt sõita.

Lisainfo kaardi kohta:
Sulev Õitspuu, Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja, sulev.oitspuu@maaamet.ee
Lisainfo 2016. aastal konnatalgutel osalemise kohta:
Kristiina Kübarsepp, 5341 1421, kristiina@elfond.ee
Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.