Sa oled siin

Maa-amet ei nõua roosiaias taimede ülesjuurimist, tegu oli väärtõlgendusega

roosid

Maa-amet ei nõua Põltsamaa roosiaias taimede eemaldamist, vaid teavitas osaühingut Eesti Roos, et soovi korral on neil võimalik istikud, piirdeaed ja muu maa kasutajale kuuluv eemaldada. Pärast nimetatud kuupäeva kinnisasjal paiknevad maaga püsivalt ühendatud asjad ja taimed on maatüki olulised osad. Samuti tuleb välja tuua, et jutt ei käi kogu roosiaiast nagu võib ekslik mulje jääda, vaid suhteliselt väikesest osast (mõni protsent), mis asub riigimaal.

Maa-amet alustas maa müügi ettevalmistusi juba 5 aastat tagasi ja siis selgus, et maatükil asuvad OÜ-le Eesti Roos kuuluvad istikud. Maa-amet asus otsima probleemile lahendust ning lepiti kokku, et maakasutus tagatakse läbi servituudi seadmise. Tegemist on olukorraga, kus Maa-amet ja Keskkonnaministeerium tulid 5 aastat tagasi vastu äriühingule, et nad ei peaks ebaseaduslikult riigimaale istutatud haruldasi roose likvideerima. Peatasime enampakkumise ja koormasime riigimaa 5 aastaks reaalservituudiga.

See aeg oli antud, et huvilised saaks teha omapoolseid samme. Viie aasta jooksul pole osaühing Eesti Roos teinud midagi, et olukord lahendada.

Maa kasutamiseks andmine sellisel moel ei ole üldiselt tavapärane ja sellise praktikaga edasiminek põhjustaks ebavõrdset kohtlemist teiste äriühingute suhtes, kes ka sooviksid oma tootmist riigimaale laiendada. Kui kohalik omavalitsus ei ole huvitatud maa omandamisest, siis on kavas see maa müüki panna enampakkumisel, millest võivad osa võtta kõik soovijad, sealhulgas senine maakasutaja kui ka teised roosihuvilised.
 

Vaata ka ülevaadet AKst, saatelõik alates 20:54 »

Lisainfo:
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, karmen.kaukver@maaamet.ee 5694 5407

Veel uudiseid samal teemal

Rong
08.10.2019

Riigihange "Katastrimõõdistamine Rapla maakonnas Rail Baltic projekti raames"

Maa-amet kuulutas välja riigihanke "Katastrimõõdistamine Rapla maakonnas Rail Baltic projekti raames". Pakkumuste esitamise tähtaeg on 05.11.2019 kell 14.00. Riigihanke objektiks on Rapla maakonnas asuva 11 katastriüksuse jagamise või piiride muutmise käigus katastrimõõdistamise teostamine.

19.07.2019

Katkestused Maa-ameti teenustes 20.07.2019

Seoses hooldustöödega võib laupäeval, 20.07.2019, ajavahemikul kell 22.00 kuni 00.00 esineda lühiajalisi tõrkeid Maa-ameti teenustes, ka X-tee teenustes.