Sa oled siin

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

“Globaalsetest probleemidest, nagu kliimamuutus, rahva tervis ja ränne, ülevaate saamiseks on oluline, et andmed liiguksid piiriüleselt,” selgitas Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu. “Loodavate lahenduste ja uute standardite kasutuselevõtu tulemusena muutub ruumiandmete kombineerimine teiste andmeallikatega lihtsamaks, mis omakorda muudab andmestiku informatiivsemaks ning paremini visualiseeritavaks,“ lisas ta.

Õitspuu rääkis, et projekti raames luuakse uutele ruumiandmeteenuste standarditele kasutajaliidesed ja need võetakse kasutusele ka Maa-ameti X-GIS kaardirakenduste keskkonnas. “Selle tulemusena on võimalik luua interaktiivsemaid veebikaarte ja teha andmed tarbijatele ruumiandmeteenuste kaudu paremini kättesaadavaks,” tõi ta projekti plussidena välja.

Uute standardite kasutuselevõtu suunas liigub ka INSPIRE direktiiv ja projekti üks väljund on näitlikustada piiriüleste INSPIRE direktiivi alla kuuluvate andmete kättesaadavust uute ruumiandmeteenuste standardite abil.

Projekti juhib Soome Maamõõduamet. Lisaks Soomele ja Eestile on kaasatud partnerid Hollandi, Hispaania, Norra ja Belgia avalikust ja erasektorist. Eestist osalevad Maa-amet ja Keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiakeskus. Maa-ameti roll on varustada arendajad Eesti sisendandmetega, osaleda testimisel ja võtta kasutusele valminud rakendusliidesed ning tööriistad. Projekti tulemusena valmivad ka erinevad e-koolituse materjalid.

Projekti kogumaksumus on 2,6 miljonit eurot. Projekt algab 2020. aasta oktoobris ja kestab kolm aastat.

Tegemist on ELi ühtekuuluvuspoliitika programmperioodi 2014–2020 vahenditest rahastatava projektiga.

Lisainfo

Sulev Õitspuu, Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja, 675 0867

 

Veel uudiseid samal teemal

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.

Ajalooline kaart, millel Saaremaa rannik ja mereäärsed külad
12.05.2020

Ajalooliste kaartide rakendus uuenes

Ajas rändamine on nüüd mugavam.
Maa-ameti ajalooliste kaartide rakendus » on huvilistele kättesaadav uues kuues - kasutajate üks lemmikrakendusi on üle viidud X-GIS 2.0 keskkonda.
Rakendusse lisandusid uute andmetena ajaloolised fotoplaanid ning haldus- ja asustusjaotuste piirid alates 1997. aastast kuni tänapäevani.