Sa oled siin

Maa-amet korraldas aruteluhommiku sundvalduse seadmisest

Seminar saalis
Foto: Maa-amet

Eile, 5. novembril korraldas Maa-amet Pärnus kohalikele omavalitsustele aruteluhommiku "Aasta jagu kogemusi sundvalduse seadmisel".

Ürituse eesmärk oli kaardistada omavalitsuste kitsaskohad sundvalduse seadmise menetluste läbiviimisel ja jagada omavahel kogemusi, õppida üksteiselt. Kohaliku omavalitsuse kogemusi sundvalduse seadmisest jagas Saaremaa valla teede peaspetsialist Enno Reis, kes tõi sundvalduse plussidena välja menetluse lihtsuse ja võimaluse seada avalikku kasutust ilma kulusid kandmata. Samas tõdes ta, et mõiste „sundvaldus“ ei kõla kõige paremini ning teeb keeruliseks inimestele selle mõiste vastuvõetavaks tegemise. Võrguettevõtjaid esindas Eesti Energia maateenuse osakonnajuhataja Kristi Vaks, kes innustas kohalikke omavalitsusi koostööle. Maa-ametist esinesid ettekannetega peadirektori asetäitja Triinu Rennu ja maatoimingute osakonna juhataja Mai Lind.

Osalejate rohkuse ja tagasiside alusel võib öelda, et üritus oli vajalik ja läks hästi korda, ettekannetega oldi rahul, samuti sellega, et oli loodud õhkkond, kus kõik said vabalt oma arvumusi jagada ja ettepanekuid teha. Loodame, et aruteluhommik tõi kohalike omavalitsuse töötajatele rohkem teadmisi antud teemal ja aitab kaasa aktiivsemalt sundvalduste seadmistel.

Kokku osales üle 70 inimese 30-st omavalitsusest, lisaks olid kohal esindajad Justiitsministeeriumist, Rahandusministeeriumist, Maanteeametist ning Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve ametist.

Täname kõiki osalenuid!

Veel uudiseid samal teemal

02.06.2020

Tänavu viie kuu jooksul toimus ligi 700 riigimaa oksjonit

Maa-amet kuulutas 2020. aasta jaanuarist maini välja 667 oksjonit riigimaa müümiseks või rendile andmiseks, neist 78% olid edukad.

Tänavu viie kuu jooksul oli müügis 412 kinnisasja, neist leidis ostja 297. Riik andis rendile 255 kinnisasja, neist leidis rentniku 221.

26.05.2020

Tänavu lõpeb 149 põllumajandusmaa kasutusvalduse lepingut

2020. aastal lõpeb 149 maavanemate sõlmitud põllumajandusmaa kasutusvalduse lepingut, järgnevatel aastatel juba üle 500-700 lepingu aastas. Maa-amet on alustanud põllumeeste teavitamist ja uute lepingutingimuste tutvustamist.