Sa oled siin

Maa-amet korraldas aruteluhommiku sundvalduse seadmisest

Seminar saalis
Foto: Maa-amet

Eile, 5. novembril korraldas Maa-amet Pärnus kohalikele omavalitsustele aruteluhommiku "Aasta jagu kogemusi sundvalduse seadmisel".

Ürituse eesmärk oli kaardistada omavalitsuste kitsaskohad sundvalduse seadmise menetluste läbiviimisel ja jagada omavahel kogemusi, õppida üksteiselt. Kohaliku omavalitsuse kogemusi sundvalduse seadmisest jagas Saaremaa valla teede peaspetsialist Enno Reis, kes tõi sundvalduse plussidena välja menetluse lihtsuse ja võimaluse seada avalikku kasutust ilma kulusid kandmata. Samas tõdes ta, et mõiste „sundvaldus“ ei kõla kõige paremini ning teeb keeruliseks inimestele selle mõiste vastuvõetavaks tegemise. Võrguettevõtjaid esindas Eesti Energia maateenuse osakonnajuhataja Kristi Vaks, kes innustas kohalikke omavalitsusi koostööle. Maa-ametist esinesid ettekannetega peadirektori asetäitja Triinu Rennu ja maatoimingute osakonna juhataja Mai Lind.

Osalejate rohkuse ja tagasiside alusel võib öelda, et üritus oli vajalik ja läks hästi korda, ettekannetega oldi rahul, samuti sellega, et oli loodud õhkkond, kus kõik said vabalt oma arvumusi jagada ja ettepanekuid teha. Loodame, et aruteluhommik tõi kohalike omavalitsuse töötajatele rohkem teadmisi antud teemal ja aitab kaasa aktiivsemalt sundvalduste seadmistel.

Kokku osales üle 70 inimese 30-st omavalitsusest, lisaks olid kohal esindajad Justiitsministeeriumist, Rahandusministeeriumist, Maanteeametist ning Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve ametist.

Täname kõiki osalenuid!

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2019

Katkestused Maa-ameti teenustes 20.07.2019

Seoses hooldustöödega võib laupäeval, 20.07.2019, ajavahemikul kell 22.00 kuni 00.00 esineda lühiajalisi tõrkeid Maa-ameti teenustes, ka X-tee teenustes.

Seminar
01.04.2019

Maa-ameti aastaseminari saab järelvaadata

19. märtsil 2019 kogunesid 200 riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste töötajat Tallinnas Nordic Hotel Forumis Maa-ameti aastaseminarile, mis kandis pealkirja „Avaandmed, avatud Maa-amet“. Teemade läbiv märksõna oli innovatsioon.