Sa oled siin

Maa-amet kutsub teabepäevale "Geograafia paneb paika"

Maa-amet kutsub kolmapäeval, 19. novembril Eesti Rahvusraamatukokku teabepäevale GEOGRAAFIA PANEB PAIKA.

Geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeva eesmäk on populariseerida geograafiat, geoinformaatikat, kartograafiat ja nendega tihedalt seotud erialasid; suurendada geograafiaõpetajate teadlikkust GIS-idest ja toetada neid õpilastes geoinformaatika, kartograafia ja geograafia erialade vastu huvi äratamisel.
Lisaks on teabepäeva üks oluline eesmärk kindlasti oskusteabe jagamine - erialaspetsialistid saavad nii omavahel kui ka õpilastele, tudengitele ja õpetajatele oskusteavet jagada.

Seekord tähistatakse lisaks GIS päevale ka geograafia nädalat (17.-23. november), mille raames viivad GIS päeva korraldajad läbi erinevaid üritusi nii õpetajatele kui ka õpilastele (täpsemalt vaata GIS päeva kodulehelt).

Teabepäeval tutvustatakse GIS-i kasutamist koolis õppetöö tõhustamisel ning erinevate valdkondade spetsialistid räägivad, kuidas GIS-i vahendite abil andmeid koguda ja analüüsida.

Teabepäev on tasuta. Oodatud on geograafiaõpetajad, spetsialistid, ametnikud, tudengid, õpilased ja teised geograafiahuvilised.

Vaata kava.

Lisainfo: Kreet Solnask, gispaev@gmail.com

Teabepäeva korraldavad
Eesti Geoinformaatika Selts, Eesti Rahvusraamatukogu, Statistikaamet, Maa-amet, Tartu Ülikooli Geograafia osakond, Tallinna Tehnikaülikooli Mäeinstituut, Keskkonnaagentuur, Tallinna geograafiaõpetajate ainesektsioon, Affecto, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, AlphaGIS, Regio.

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.