Sa oled siin

Maa-amet kutsub uut kõrgussüsteemi tutvustavatele infopäevadele

1. jaanuarist 2018 arvestatakse Eestis kõrgusi Amsterdami nulli suhtes. Foto: www.normaalamsterdamspeil.nl

Maa-amet koostöös Eesti Geodeetide Ühinguga jätkab Euroopa kõrgussüsteemi tutvustavate infopäevadega - 31. oktoobril Tartus ja 9. novembril Tallinnas. Osalema oodatakse kõiki, kelle tööd uuele kõrgussüsteemile üleminek mõjutab.


Infopäevade sisu

1. jaanuarist 2018 jõustuvad geodeetilise süsteemi määruse muudatused, mille alusel hakatakse järgmisest aastast Eestis sarnaselt teiste Euroopa riikidega arvestama absoluutset kõrgust ja sügavust Euroopa kõrgussüsteemi ehk Amsterdami nulli suhtes. Kroonlinna nullist, mis oli seni kõrgussüsteemi aluseks, Eestis loobutakse.

Infopäeval tutvustatakse uuele kõrgussüsteemile üleminekuga seonduvaid teemasid. Räägime Euroopa kõrgussüsteemile üleminekuga seonduvatest muudatustest, üleminekuperioodist ning kaasnevatest muudatustest topo-geodeetilise uuringu ja teostusmõõdistamise tegemise nõuetes (MKM määrus nr 34, 14.04.2016), eesmärgiga tagada kõigile üheselt mõistetav ja probleemivaba üleminek.

Päeva ühe osa moodustab arutelu, kus saab pidada nõu ja leida lahendusi esile kerkinud küsimuste osas. Vastamas on Maa-ameti geodeesia osakonna töötajad ja Eesti Geodeetide Ühingu esindajad.


Sihtrühm

Infopäevadele on oodatud projekteerijad, geodeedid, ehitusvaldkonna spetsialistid, planeeringute tegijad, kohalike omavalitsuste töötajad ja kõik teised kelle tööd kõrgussüsteemi muutus mõjutab.


Eeleolevate infopäevade toimumise aeg ja koht

31. oktoober 2017 Tartus, Kreutzwaldi 1a, Eesti Maaülikooli aula, algus kell 10.00

9. november 2017 Tallinnas, Mustamäe tee 51, Maa-ameti II korruse saal, algus kell 10.00


Infopäeva eeldatav kestvus on 3 tundi. Infopäeval osalemine on tasuta, kuid palume eelnevalt end registreerida.

Registreeri infopäevale siin »

 

Lisainfo:
Karin Kollo, Maa-ameti geodeesia osakonna juhataja, Karin.Kollo@maaamet.ee, 5694 1205
Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Veel uudiseid samal teemal

13.09.2018

Algasid geodeetiliste märkide hooldustööd

Maa-ameti tellimisel teostatakse 2018. aasta septembrist kuni detsembrini geodeetiliste märkide hooldustöid Harju, Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnas. Maa-amet palub maaomanikelt mõistvat suhtumist ja võimaldada tööde teostamine. Maaomanikega võetakse eelnevalt ühendust.