Sa oled siin

Maa-amet lisas geoportaali 2017. aasta ortofotod

Maa-amet lisas geoportaali värsked, 2017. aasta ortofotod

Maa-amet tegi kättesaadavaks 2017. aasta aeropildistamise alusel valminud värsked ortofotod. Nendega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse või avaliku WMS-teenuse vahendusel.

2017. aasta kevadiste ja suviste lendudega tehtud aeropiltide alusel valminud värsked ortofotod on nüüd Maa-ameti geoportaalis kõigile nähtavad. Nendega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse » või avaliku WMS-teenuse » vahendusel. Ortofotot näeb nii, kui minna viidatud kaardirakendusse ja valida vasakult menüüst „ortofoto“. Ortofotosid kasutatakse Eesti topokaardistuse alusmatejalina, muudatuste kaardistamiseks, PRIA põllumajandustoetusete kontrolliks, situatsiooni kontrolliks, juriidilise tõendusmaterjalina, planeeringute alusena, metsade inventeerimiseks, keskkonnakitsel eesmärkidel jne.

Ortofotod on Eestimaa piires erineva eraldusvõimega – tiheasustusaladel on see suurem ja hõredama asustusega aladel väiksem.

  • 10-sentimeetrise eraldusvõimega asulad: Tallinn ja suur osa Harjumaast (Maardu, Viimsi, Lagedi, Loo, Jüri, Vaida, Assaku, Kiili, Luige, Kangru, Saku, Saue, Harku, Tabasalu, Keila, Keila-Joa, Klooga jt), Pärnu, Aegviidu, Aruküla, Raasiku, Aseri, Haljala, Jõgeva, Kadrina, Kehra, Koeru, Kose, Ravila, Kuusalu, Kiiu, Kärdla, Mustvee, Paide, Rakvere, Rapla, Sillamäe, Türi, Vasalemma, Rummu, Väike-Maarja ja Ruhnu saar.
  • 16-sentimeetrise eraldusvõimega asulad: Tartu, Kohtla-Järve, Kiviõli, Lüganuse, Püssi, Narva, Narva-Jõesuu, Haapaslu.
  • 20-sentimeetrise eraldusvõimega kevadine lehevaba lend katab Saaremaad, Muhu ja Kihnu saart, Pärnumaad ning Viljandimaa lääneosa.
  • 25-sentimeetrise eraldusvõimega suvine lend katab Jõgeva-, Tartu-, Põlva-, Võru- ja Valgamaad ning Viljandimaa idaosa. Lisaks aeropildistati kevadel 25-sentimeetrise eraldusvõimega kogu Eesti kagupiir ja suvel 20-sentimeetrise eraldusvõimega Rail Balticu trassi osa, mis jääb Tallinna ümbruse ja Pärnumaa vahele.

Samade lendude käigus kogutud kaldaerofotod on saadaval Maa-ameti fotolaos aadressil www.maaamet.ee/fotoladu. Värskeimate piltide vaatamiseks valige aastaks 2017.


Uued ortofotod ulatuse ja eraldusvõime järgi (märkimata alade puhul on ortofotod aastast 2016):

Ülevaatekaart uute fotode ulatuse kohta:

 

Vabadussõja võidusammas ortofotol:

 

Kaldaerofotod:


 

 

WMS teenusesse (http://kaart.maaamet.ee/wms/alus?) on lisatud ka 2017. aasta metsanduslikud valevärvi ortofotod.
Lähiajal saab metsanduslikud ortofotod avaandmete lehelt » ka alla laadida.

Metsanduslike valevärvi otofotode kartogramm lennuaasta järgi:

 

Fotod valmisid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus » sihtfinantseerimisel soetatud aerokaameraga Leica ADS100.

 

Lisainfo:
Mait Metsur, Maa-ameti fotogramm-meetria osakonna nõunik, Mait.Metsur@maaamet.ee
Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Veel uudiseid samal teemal

17.06.2020

Eesti kohta lisandus 800 000 kaldaerofotot

Tänavu kevadel Maa-ameti Eesti põhjaosa kaardistuslendude käigus tehtud üle 800 000 kaldaerofoto on huvilistele kättesaavad Maa-ameti fotolaos ».

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.