Sa oled siin

Maa-amet pakub ehitusgeoloogia arhiivi e-teenust

Maa-ameti geoportaalis asuvas ehitusgeoloogia kaardirakenduses » on ehitusgeoloogiliste uuringuaruannete andmetele lisatud arhiivis olevate aruannete elektroonsete koopiate failid. Seega saab ehitusgeoloogiliste aruannete sisuga tutvuda interneti kaudu ilma Maa-ametisse tulemata.

Projekt "Ehitusgeoloogia arhiivi e-teenuse loomine" on teostatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel majanduskeskkonna rakenduskava prioriteetse suuna "Infoühiskonna edendamine" raames.

Projekti tulemusena loodud pdf-vormingus faile saab avada ja soovi korral oma arvutise salvestada. Vajalik on ainult internetiühenduse olemasolu. Valides Infopäringu tööriista ja klikkides kaardil kujutatud uuringuaruande alal, avaneb Objekti info vaade koos aruande detailandmete lingiga. Aruannete failid on kasutajale kättesaadavad detailandmete vaates. Ehitusgeoloogia kaardirakenduse kasutamisel on abiks kasutusjuhend » (PDF).

Maa-ametis asub ainuke keskne ehitusgeoloogiliste aruannete arhiiv, kus on koos kõik üle Eesti koostatud ehitusgeoloogilised uuringuaruanded. Ehitusgeoloogiliste andmete korduvkasutamise võimalus vähendab vajadust teha uusi puurauke, mis tähendab väiksemat survet keskkonnale. Uuringumahu vähenemine vähendab ka ehitiste projekteerimise hinda.

Loe ka täpsemat ehitusgeoloogia andmekogu tutvustust » Maa-ameti geoportaalis.

Lisainfo:
Reet Roosalu, Maa-ameti geoloogia osakonna juhataja, Reet.Roosalu@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Ninase pank Saaremaal, kus paljanduvad Siluri ladestu Jaani kihistu Ninase kihistiku biohermsed ja jämedetriitsed lubjakivid. Pank on Ninase kihistiku tüüpläbilõige (stratotüüp).
04.06.2020

Uued geoloogilised andmed Maa-ameti kaardirakendustes ja teenustes

Maa-ameti geoportaalis on nüüdsest X-GIS 2 versioonis kättesaadavad nii 1:50 000 geoloogiline baaskaart kui ka kogu Eestit katvad mõõtkavas 1:400 000 koostatud geoloogilised kaardid.

1:50 000 geoloogiline baaskaart

03.06.2020

Põlevkivi kaevandamine vähenes mullu veerandi võrra

Maa-ameti andmetel kaevandati Eestis 2019. aastal kadusid arvestamata 12,1 miljonit tonni põlevkivi, kaevandatud kogus vähenes varasema aastaga võrreldes 24%. Põlevkivi oli jätkuvalt Eesti enimkaevandatud maavara.