Sa oled siin

Maa-amet sai tunnustuse Eesti Orienteerumisliidult

Tänukiri
Eesti Orienteerumisliidu tänukiri Maa-ametile

Eesti Orienteerumisliidu president Meelis Mälberg ja tegevdirektor Paul Poopuu andsid täna Maa-ameti peadirektorile Tambet Tiitsule üle tänukirja selle eest, et Maa-amet tegi kaardistuse ruumiandmed avaandmeteks ja lihtsalt kättesaadavaks.

„Orienteerujate ja eeskätt kaardistajate jaoks on avaandmetega seonduv aasta tegu. Tänu tasuta kättesaadavatele avaandmetele saame koostada senisest kvaliteetsemaid orienteerumiskaarte lihtsamalt ja vähema bürokraatiaga,“ ütles Eesti Orienteerumisliidu president Meelis Mälberg. Ta märkis, et tagasihoidlikuma eelarvega organisatsioonide jaoks on tasuta andmete kättesaadavus eriti oluline.

Maa-amet tänab tunnustuse eest ja nagu orienteerujatele ikka soovitakse – okas päkka!


   Pildil: Paul Poopuu, Meelis Mälberg, Mariliis Aren, Tambet Tiits.


Alates 1. juulist 2018 on kõigile tasuta kättesaadavad Eesti topograafia andmekogu, katastripiiride ja kitsenduste mõjualade andmed. Seni olid andmed tasulised ja nende kasutamine sellest tulenevalt piiratud. Loe täpsemalt avaandmete kohta: Eesti topograafia andmekogu andmed, katastripiirid ja kitsenduste mõjualad muutusid avaandmeteks »

Lisainfo:
Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.