Sa oled siin

Maa-amet uuendas ajalooliste kaartide WMS-teenust

Maa-ameti ajalooliste kaartide WMS-teenuses olevad kaardikihid said endale ülevaatekihid, kihtidelt eemaldati mõõtkavapiirang. See tähendab, et nüüd on kõik kihid on vaadeldavad täies nähtavusulatuses nii terve Eesti vaates kui ka suurtel mõõtkavadel.


NL topokaartide ja verstakaartide gruppide kõrvale lisati uued piiranguteta kihtide grupid, olemasolevad grupid jäid samuti alles. Teiste gruppide osas (ortofotod, katastrikaardid, ajaloolised kaardid) mõõtkavapiirangutega variante alles ei jäänud.


Pärast uuendust võib olla vajadus, olenevalt kasutatavast tarkvarast, WMS-teenust tarkvarale uuesti tutvustada. Samuti peab üle vaatama nende veebirakenduste kirjeldused, mis kasutavad kihtide lugemist otse WMS-teenusest. Soovi korral tuleb veebirakenduse poole peal mõõtkavapiirangud tagasi lisada.


Ajalooliste kaartide kaardirakenduses muudatus ei kajastu - rakendus on üleviimisel uude X-GIS 2.0 keskkonda. XGIS 2.0 versioonil kihtidelt mõõtkavapiirangud eemaldatakse.


2005. aasta ortofotolendudega kaetud ala kogu Eesti vaates halduspiiride taustal.


Detailsem info ajalooliste kaartide WMS-teenuse ja teiste teenuste kohta asub Maa-ameti geoportaalis, otseviide »

Lisainfo:
Sulev Õitspuu, geoinfosüsteemide büroo juhataja, sulev.oitspuu@maaamet.ee, 675 0867
 

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.