Sa oled siin

Maa-amet uuendas maakatte kõrgusmudelit

Näide kõrgusmudelist

Maakatte kõrgusmudeli uuendamisel kasutati Maa-ameti uue aerolaserskanneri kõrgusandmeid, tänu millele on andmestik varasemaga võrreldes täpsem. Kõrgusmudeli abil saad leida piirkonna kõrgeimad hooned, metsad jne.

Maakatte kõrgusmudel (nDSM) näitab taimkatte, hoonete ja muude inimtekkeliste objektide kõrgusi maapinnast. Näiteks on huvilistel võimalik uurida, millised on valitud piirkonna kõrgeimad hooned, kus asuvad Eestimaa kõrgeimad metsad jne. Samuti saab maakatte kõrgusmudeli abil tutvuda oma metsa, kodumaja või mõne muu kodukandis asuva objekti kõrgusega.
 


Maakatte kõrgusmudeli näide Tallinna kesklinnast

 

2017. aasta aerolaserskaneerimise andmetega kaetud alad


Kõrgusmudeliga kaardikihiga saab tutvuda Maa-ameti geoportaalis maainfo kaardirakenduse » kaudu ja ka Maa-ameti WMS-teenuses (https://kaart.maaamet.ee/wms/fotokaart?) ning lisaks geograafiliste koordinaatidega WMS-teenuses (https://kaart.maaamet.ee/wms/alus-geo?). Vana maakatte kõrgusmudelit, mis kajastab perioodi 2011 - 2014 aastavahemikku saab näha Maa-ameti ajalooliste kaartide WMS-teenuses (https://kaart.maaamet.ee/wms/ajalooline?). WMS teenuse kasutamiseks on vajalik GIS-tarkvara (nt QGIS, ArcGIS, MapInfo, MicroStation, AutoCAD MAP 3D).

Maa-ameti WMS-teenuste detailsemad kirjeldused ja nende eri tarkvaradega kasutamise juhendid asuvad Maa-ameti geoportaalis ».


Lisainfo:
Tanel Hurt, ruumiandmete büroo juhataja, tanel.hurt@maaamet.ee, 675 0125 (levitamine)
Erkko Grünthal, fotogramm-meetria osakonna peaspetsialist, erkko.grynthal@maaamet.ee, 675 0861 (andmed)

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.