Sa oled siin

Maa-amet valiti aasta parimaks avaandmete avaldajaks

Laupäeval, 7. märtsil tähistati üle maailma kümnendat korda rahvusvahelist avaandmete päeva. Eestis kuulutati sel puhul esmakordselt välja aasta parimad avaandmete avaldajad. 

MTÜ Open Knowledge Estonia eestvõttel valis Eesti avaandmete kogukond 2019. aasta parimaks avaandmete avaldajaks Maa-ameti. MTÜ Open Knowledge Estonia juhatuse liige Maarja-Leena Saar selgitas, et Maa-amet on geoportaali, kaardirakenduste ja ruumiandmetega olnud valdkonna pikaajaline liider, kes on tõstnud lati väga kõrgele. Eraldi äramärkimist vääris andmete esitamine mitmetes avaandmete kasutajatele vajalikes formaatides ja masinloetavana. 
 
Eesti topograafia andmekogu (ETAK) andmed, sh vektorgraafikas tuumandmed, ortofotod, kõrgusandmed, ETAK-i alusel loodud digitaalkujul kaardid ja katastripiirid ning kitsenduste mõjualade andmed on olnud  kõigile tasuta allalaaditavad alates 1.juulist 2018.

 

Veel uudiseid samal teemal

Tambet Tiits
04.02.2020

Maa-ameti peadirektorina jätkab Tambet Tiits

Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas täna, 4. veebruaril Maa-ameti peadirektoriks ka järgmiseks ametiajaks Tambet Tiitsu, kes on selles ametis olnud alates 2015. aastast.

kolm lõvi tekstiga Maa-amet ja 30
16.01.2020

Jaanuaris 30 aastat tagasi loodi Maa-amet

Täpselt täna, 16. jaanuaril 30 aastat tagasi pandi alus Maa-ametile – loodi katastri, maakorralduse, kartograafia ja geodeesia riiklik teenistus. Hiljem nende ülesannete kõrvale lisandus ka maareformi läbiviimine. Lisatud pildimaterjal.