Sa oled siin

Maa-amet valiti aasta parimaks avaandmete avaldajaks

Laupäeval, 7. märtsil tähistati üle maailma kümnendat korda rahvusvahelist avaandmete päeva. Eestis kuulutati sel puhul esmakordselt välja aasta parimad avaandmete avaldajad. 

MTÜ Open Knowledge Estonia eestvõttel valis Eesti avaandmete kogukond 2019. aasta parimaks avaandmete avaldajaks Maa-ameti. MTÜ Open Knowledge Estonia juhatuse liige Maarja-Leena Saar selgitas, et Maa-amet on geoportaali, kaardirakenduste ja ruumiandmetega olnud valdkonna pikaajaline liider, kes on tõstnud lati väga kõrgele. Eraldi äramärkimist vääris andmete esitamine mitmetes avaandmete kasutajatele vajalikes formaatides ja masinloetavana. 
 
Eesti topograafia andmekogu (ETAK) andmed, sh vektorgraafikas tuumandmed, ortofotod, kõrgusandmed, ETAK-i alusel loodud digitaalkujul kaardid ja katastripiirid ning kitsenduste mõjualade andmed on olnud  kõigile tasuta allalaaditavad alates 1.juulist 2018.

 

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.