Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 19. nädalaks

Kolmapäevast, 11. maist algaval kahepäevasel konverentsil "GIS - geograafia kaudu" » esinevad ettekannetega ka Maa-ameti töötajad. Geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu räägib Euroopa Ühenduse ruumiandmete (INSPIRE) direktiivi rakendamisest ja teenustest; ruumiandmeteenuste büroo peaspetsialist Age Sild tutvustab INSPIRE ruumiandmekogude ja -teenuste metaandmete temaatikat; fotogramm-meetria osakonna asejuhataja Mait Metsur annab ülevaate uuest digitaalsest aerokaamera süsteemist Leica ADS100.

Eesti suurim geoinformaatika spetsialistidele suunatud konverents » toimub tänavu juba 13. korda ja selle eesmärk on jagada kolleegidega kogemusi ja teadmisi ning kuulata viimaseid uudiseid GIS-tehnoloogia uuenduste ja tulevikusuundumuste kohta.

Konverentsil antakse üle ka aasta GIS-teo auhind » ja parima veebikaardi tiitel. Maa-amet pretendeerib auhinnale INSPIRE infrastruktuuri täiendamise projektiga », mille eesmärk oli täita INSPIRE uuenenud nõudeid. Rohkem kui aasta kestnud projekti käigus viidi Maa-ameti haldusalas olevad ruumiandmed nõuetega kooskõlla ning täiendati Eesti geoportaali ».

Parima veebikaardi tiitlile kandideerib Maa-ametis valminud ühistranspordipeatuste kaardirakendus », mis on omavalitsustele abiks ühistranspordipeatuste nimede määramisel. Kaardilt näeb ühistranspordipeatuste asukohti ja Eesti Keele Instituudi kommentaare peatuste nimedele.

Viimati pälvis Maa-amet aasta GIS-teo auhinna 2012. aastal Eesti geoportaali ulatuslike infotehnoloogiliste uuenduste ja suure hulga erinevate andmebaaside integreerimise eest. Parima veebikaardi tiitli sai Maa-amet 2013. aastal vooluveekogude nimede korrastamiseks mõeldud veebikaardi rakenduse eest.

Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.