Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 24. nädalaks

Esmaspäeval, 13. juunil teeb Maa-ameti geoinformaatika büroo juhataja Sulev Õitspuu "Läänemere ruumilise planeerimise andmete ekspertide töögrupi" kohtumisel ülevaate EL ruumiandmete direktiivi (INSPIRE) rakendamisest Eestis, keskendudes ka ruumiandmeteenuste avalikustamisele.

Läänemere ruumilise planeerimise andmete ekspertide grupi ülesanne on saada ülevaade erinevate riikide piiriülese mõjuga mereplaneeringutest ja tagada planeeringuandmete parem kättesaadavus. Näiteks Eestis hoitakse merega seotud andmeid valdkondlikult ja puudub asutus, kes seda tegevust sisuliselt koordineeriks ja koht, kust neid andmeid mugavalt kätte saab.

Ekspertide töögrupi kohtumine toimub Tallinnas 13.-14. juunini, Maa-ameti esindajana osaleb selle töös geoinfosüsteemide büroo peaspetsialist Maili Hirlak.

Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.