Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 38. nädalaks

Kolmapäeval, 21. septembril toimuvad Rahvusarhiivis taas uurijatunnid », kus arhiivi töötajatele tutvustab Maa-ameti kaarte ja kaarditeenuseid » geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu.

Kolmapäeval 21. septembril algusega kl 10 korraldab Maa-amet Jõhvis Pargi tn 15 III korruse nõupidamiste ruumis infopäeva Ida-Virumaa omavalitsuste maakorraldajatele-maanõunikele ja piirkonnas tegutsevatele maamõõtjatele. Infopäeva eesmärk on tutvustada maakatastri toimingutega seonduvaid teemasid. Kavas on ka küsimuste-vastuste ümarlaud, kus osalejad saavad tõstatada katastrimõõdistamise ja muude katastritoimingutega seotud probleeme ja küsimusi. Vastamas on Maa-ameti katastri kvaliteediosakonna, katastrimõõdistamise kontrolli osakonna ja katastri registriosakonna töötajad.
Infopäevast osavõtt on tasuta.

Neljapäeval, 22. septembril teeb Maa-ameti geodeesia osakonna nõunik Karin Kollo Riias Läti geodeetide ühingu korraldataval seminaril "Riigi ja erasektori koostöö maakorralduses » (PDF)" ettekande. Ta tutvustab geodeedi ja maakorraldaja kutsete andmist. Eestis tegeleb kutseandmisega geodeetide ühingu » juures tegutsev kutsekomisjon, kuhu kuuluvad erialaliitude ja riigi, sh Maa-ameti esindajad.

Reedel, 23. septembril teeb Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhataja Sulev Õitspuu ettekande Tallinnas toimuval MapInfo tarkvara kasutajate konverentsil. Ta tutvustab Maa-ameti veebiteenuseid, keskendudes ka INSPIRE » ehk üle-euroopalistele nõuetele vastavatele võrguteenustele. INSPIRE eesmärk on parandada ühenduse ruumiandmete kättesaadavust ja koostalitlusvõimet kõikides liikmesriikides ja Maa-amet on INSPIRE kontaktpunkt Eestis.

Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.06.2020

Vabadussõja monumentide kaardistamisel oli elanike tagasiside oluline infoallikas

Maa-ameti Vabadussõja monumentide kaardile sai 138 monumenti, neist 8 lisandus elanike ja kohalike omavalitsuste tagasiside põhjal. Samuti täpsustas amet kohalikelt elanikelt saadud info põhjal monumentide asukoha koordinaate.

19.06.2020

Maa-amet pani Vabadussõja monumendid kaardile

Maa-amet lisas võidupüha eel kaardirakendusse Vabadussõja monumentide kaardikihi.