Sa oled siin

Maa-ameti eelinfo 42. nädalaks

Esmaspäeval, 17. oktoobril võõrustavad Maa-ameti geoinformaatika osakonna töötajad Mariliis Aren, Sulev Õitspuu ja Maili Hirlak Läänemere merekeskkonna kaitse komisjoni Helcom » delegatsiooni. Kohtumise peateema on ruumiandmete direktiivi (INSPIRE) ellurakendamine Eestis, INSPIRE infrastruktuuri » ülesehitus ning sellega seotud tulevikuplaanid.

Külalised Manuel Frias Vega, Florent Nicolas, Andzej Milos ja Lena Hallin-Pihlatie (Soome keskkonnainstituut ») tunnevad huvi eelkõige INSPIRE infrastruktuuri ülesehituse vastu - kuidas Maa-amet on seda teinud ja millised on tulevikuplaanid.

Ruumi- ehk asukohaandmed osutavad otseselt või kaudselt konkreetsele asukohale või geograafilisele alale ja neid edastatakse tavaliselt kaardina või kaardil. Euroopa Liit on seadnud eesmärgiks, et riikide ruumiandmed oleksid üle-euroopaliselt üheselt arusaadavad ja kasutatavad.

Eesti-poolne kontakt ruumiandmete valdkonnas Euroopa Komisjonis on Maa-amet.

Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Agnes.Jurgens@maaamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020

Maa-amet esindab Eestit rahvusvahelises ruumiandmeteenuste projektis

Maa-amet osaleb rahvusvahelises projektis “A Geospatially Enabled Ecosystem for Europe,” mille eesmärk on luua tööriistad ja rakendusliidesed, mis ühendavad riikide ruumiandmed ja aitavad luua uusi lahendusi nende paremaks tõlgendamiseks.

26.05.2020

Eesti maheala suurenes 2019. aastal

Eesti maheala on suurenenud ja tõusnud on mahe mesilasperede arv, selgus Organic Estonia algatusel sündinud Mahealade kaardi andmete uuendamisel. Eesti mahealade suurendamise eesmärk on eristuda maailmas puhta loodusega riigina ning mahealade kaart on selle üheks faktiliseks tõestuseks.